Előadás-sorozat a népi gyógyászatról.
A gyógynövények, a gyógynövényekkel való gyógyítás a civilizáció kezdetei óta elkíséri az emberiséget. Napjainkban is kiemelt figyelem kíséri a hagyományos gyógyítási módszereket: részben ezekre alapozva egyre szélesebb körben használják a gyógynövények különböző feldolgozott formáit, közöttük a növényi gyógyszereket, étrendkiegészítőket.
Általánosan elterjedt az a nézet, hogy a gyógynövények természetes anyagokat tartalmaznak, s ezért nem lehetnek egészségre ártalmasak. Vajon igaz-e és milyen mértékben igaz a mondás, hogy „fűben-fában orvosság”? Tekintettel arra, hogy még a régi hagyományok sem zárják ki annak a lehetőségét, hogy kétségek merüljenek fel a termék biztonságosságával kapcsolatban, a gyógynövények biztonságos használata továbbra is fontos szempont marad. Az előadás a gyógynövények megismeréséből kiindulva, biztonságos felhasználásuk lényegi ismereteit is feltárva, erre a kérdéskörre próbál közérthetően tudományos igényű magyarázatot adni.
Előadó: Máthé Ákos, az MTA doktora, habilitált doktor
Közel öt évtizedes tudományos, kutatási, oktatási szakmai munkája főként a kertészeti növényekhez, a gyógynövényekhez kapcsolódik.
Két alkalommal nyerte el a rangos amerikai Fulbright-ösztöndíjat, valamint a magyar Széchenyi István kutatói ösztöndíjat.
Szakmai munkásságát több mint száz önállóan vagy társszerzővel publikált tudományos közlemény, könyv, konferenciakötet, könyvfejezet, könyvismertetés, könyvfordítás stb. dokumentálja. Jelenleg több mint 10 nemzetközi szakfolyóirat szerkesztőbizottsági tagja.
Időpont: május 26. 17 órától
Helyszín: Hagyományok Háza
Részletek itt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre