Menczer Tamás:Az ukrán tagság és a brüsszeli ukránpártiság a rezsicsökkentésre a legveszélyesebb

„Az ukrán EU-csatlakozás és a brüsszeli ukránpárti politika egyik legnagyobb kockázata az, hogy Magyarországon eltörölnék a rezsicsökkentést, amelyet a kormány meg akar védeni” – mondta a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója a Kossuth rádió Vasárnapi Újság című műsorában.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.05.25. 10:10
Módosítva: 2025.05.25. 15:33
Ukrajna Menczer Tamás Európai Unió

Menczer Tamás hangsúlyozta, Brüsszel úgy akarja segíteni Ukrajnát, hogy elvágja Európát az orosz nyersanyagoktól, a földgáztól és a kőolajtól. Hozzátette, ha ez megtörténik, akkor Magyarországon „a rezsicsökkentésnek annyi”, érkezni fognak a kétszeres villanyszámlák és a négyszeres gázszámlák, előbbi szolgáltatásért az átlagos 7 ezer forint helyett 14-15 ezer, utóbbiért 55 ezer forintot kell majd fizetniük a magyar embereknek. 

Menczer Tamás arról beszélt a Kossuth rádióban, hogy az ukrán tagság és a brüsszeli ukránpártiság a rezsicsökkentésre a legveszélyesebb (Fotó: Marton_KOVACS)

Ez teljes mértékben szembemegy a magyar érdekkel, ezért meg kell védenünk magunkat, és mindenkinek részt kell vennie a Voks 2025 szavazáson – fogalmazott a kormánypártok kommunikációs igazgatója. Kifejtette, az európai és a magyar érdek, hogy az energiabiztonság és az olcsó ár érdekében minél több helyről és útvonalon tudjon az ország földgázt és kőolajat vásárolni. Az érdekünk tehát az, hogy az orosz nyersanyagokat ne kizárjuk az európai energiaellátásból, hanem behozzuk és becsatornázzuk, de most ezzel szemben cselekszik Brüsszel, Manfred Weber és Ursula von der Leyen vezetésével. Hozzátette, az ukrán EU-csatlakozás és a brüsszeli ukránpárti politika egyik legnagyobb kockázata az, hogy Magyarországon eltörölnék a rezsicsökkentést, amelyet a magyar kormány meg akar védeni. Menczer Tamás a műsorban abszurdnak nevezte, hogy az Európai Unió vezetői nem a közösségért dolgoznak, nem a „klubban” már bent lévő tagok érdekei szerint cselekszenek, hanem egy olyan országot képviselnek, amelyik nem része a közösségnek. Ezt azért teszik, hogy „a saját feneküket mentsék”, mivel ha béke lenne, amiért Donald Trump amerikai elnök dolgozik, akkor a brüsszeli vezetőknek el kellene számolniuk a rossz háborús és szankciós döntésekkel, az Ukrajnának adott 150 milliárd euró sorsával, valamint vállalniuk kellene a politikai felelősséget és le kellene mondaniuk, amit nyilván nem akarnak – fogalmazott. A Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója jelezte, a háború eddig – az óvatos becslések szerint – 2,5 millió forintba került minden magyar családnak, a háború folytatása Ukrajna uniós csatlakozásával együtt pedig további milliókat emésztene fel. „Ezért valljuk mi azt, hogy mondjunk nemet Ukrajna uniós tagságára, és erre most a Voks 2025 ad lehetőséget” – tette hozzá. Menczer Tamás a szavazók által meg nem kapott szavazólapok ügyére utalva azt mondta, az érintettek a 1818-as telefonszámon és a [email protected] e-mail-címen jelezhetik ezzel kapcsolatos észrevételeiket. „Nagyon bízom benne, hogy a jelzéseknek megfelelően a kormányzat olyan döntést fog hozni, amely ezt a problémát mindenki számára orvosolni fogja, és abban is bízom, hogy ez záros határidőn belül meg fog történni” – hangoztatta. 

A kormánypárti politikus az ukrán titkosszolgálati akciók kapcsán feltett műsorvezetői kérdésre elmondta, annak az a célja, hogy a magyarok támogassák Ukrajna uniós tagságát, vagy legalábbis semmiképpen se mondjanak egyértelmű nemet Ukrajna uniós tagságára. Ezzel kapcsolatban „világos az összejátszás az ukrán titkosszolgálat és a Tisza Párt között” fűzte hozzá. 

Mint mondta, „egy ukrán kém szervezte Magyar Péter kijevi látogatását, aki – mármint ez az ukrán kém – most fenyegetőzik, a fideszeseket patkányozza, azt mondja, hogy az övé a következő lépés, ezzel fenyegeti egész Magyarországot, és direktben fenyegeti Orbán Viktor miniszterelnököt”. Menczer Tamás egyértelműsítette, „meg fogjuk magunkat védeni az ukrán titkosszolgálati és kémtevékenységgel szemben”, Magyarország nem lesz az ukrán kémek felvonulási területe akkor sem, ha a Tisza Párt ezen dolgozik, illetve a miniszterelnököt is meg fogják védeni azok, akiknek az a dolguk. 

A múlt vasárnapi Harcosok Klubja kezdeményezésről szólva Menczer Tamás azt mondta, a rendezvény óriási zavart okozott az ellenfélnél, és minden erővel támadták, de „ez bennünket nem zökkent ki egy pillanatig sem. Megyünk tovább, a miniszterelnök a múlt héten elmondta, hogy 10 ezerről duplázunk 20 ezerre, ez gyakorlatilag megtörtént, jelenleg a 20 ezer ember technikai beléptetése zajlik” – számolt be a kormánypártok kommunikációs igazgatója. Hozzátette, szervezés alatt áll a következő rendezvény, nyár után rövidesen meglesz az időpont, „az egy még nagyobb, még erősebb rendezvény lesz. Aki csatlakozni szeretne, a Fidesz helyi vezetőit vezetőit keresse, egyre több ilyen jelzést kapunk múlt vasárnap óta” – fűzte hozzá Menczer Tamás.

Továbbra is Magyarországon a legalacsonyabb a rezsi a családok számára. Brüsszel újabb tervei ezt veszélyeztetik.

Brüsszel bedöntené a rezsicsökkentést, ez derül ki a háborúpárti politikusok terveiből. Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása és az ehhez kapcsolódó orosz energiaembargó súlyos kihívások elé állítja a magyar kormányt. Amennyiben Brüsszel tervei megvalósulnak, három és félszer lenne magasabb az emberek rezsije, mint most, és a háború lezárása is egyre távolabb kerülne.

Brüsszel Ukrajna gyorsított uniós csatlakozását és az orosz energiaimport teljes betiltását tervezi (Fotó: AFP)

Brüsszel felelőtlen politikája miatt három és félszeresére nőne a családok fűtésszámlája

A Századvég számításai szerint amennyiben Brüsszel megtiltaná az orosz energiahordozók behozatalát az Európai Unióba, akkor a kieső gázmennyiség kétszeres áremelkedést idézne elő az európai gáztőzsdéken. Ez tovább rontaná az EU versenyképességét, Magyarország energiaszámláját pedig összesen 1100 milliárd forinttal növelné. A rezsicsökkentési program fenntarthatatlanná válna, így a magyar családok fűtési költsége a jelenlegi három és félszeresére nőne, ami átlagosan évi csaknem félmillió forint többletkiadást jelentene.

Az sem titok, hogy szoros kapcsolat van Ukrajna gyorsított uniós felvétele és aközött, hogy Brüsszel 2027 végére teljesen megtiltaná a tagállamok számára az orosz energiaimportot. 

Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium államtitkára szerint Magyarország energiaszámlája 800 milliárd forinttal emelkedne, ha az Európai Unió az orosz gáz-, kőolaj- és uránszolgáltatásra embargót vezetne be. Az államtitkár hangsúlyozta, ha bevezeti az Európai Bizottság ezeket az intézkedéseket, akkor „megkérdőjeleződhet” a rezsicsökkentésre szánt összeg, mivel az „kísérteties módon” 880 milliárd forint, és ez 340 ezer forint pluszkiadást eredményezne évente egy átlagfogyasztó családnak, ami a mai árak két és félszeresét jelentené.

Vagyis Brüsszel háborúpárti politikája a konfliktus eszkalációja miatt veszélyezteti a magyar emberek biztonságát, és drasztikusan növelné az emberek anyagi terheit. 

A finn VaasaETT friss jelentése szerint áprilisban:

  • a románok 1,76-szor, 
  • a szlovákok 2,17-szer, 
  • a lengyelek 2,68-szor, 
  • az osztrákok 3,74-szer, 
  • a csehek 3,87-szer, 
  • míg a németek 4,41-szer többet fizettek a gázért, mint a magyarok.

A lakossági áram tekintetében még rosszabb a helyzet. Pozsonyban 2,46-szor, Bukarestben 2,48-szor, Varsóban 3,77-szer, Prágában 4,09-szer, Berlinben 4,67-szer, Bécsben pedig 5,59-szer magasabb a szolgáltatás ára, mint mi Budapesten.

Gulyás Gergely miniszter szerint már most látható, hogy az energiaembargó miatt a rezsicsökkentés gyakorlatilag megszűnne, mindenkinek piaci árat kellene fizetnie. „Ez is egy olyan terve az Európai Bizottságnak, ami Ukrajna uniós csatlakozásához kapcsolódik” – fogalmazott. A miniszter rámutatott: nem mindegy, hogy a kormány milyen erővel tud részt venni ebben a vitában. A kormány saját ereje sem kevés, de ha mögötte állnak a választópolgárok és a választópolgárok jelentős részének a véleménye, ez egy biztosíték és felhatalmazás – mondta. „Ezért kérünk mindenkit, hogy vegyen részt a Voks 2025-ben, nyilvánítson véleményt, töltse ki a szavazólapot” – buzdított Gulyás Gergely.

Februárban Brüsszel ultimátumot adott Magyarországnak a rezsicsökkentés eltörlésére, ennek határideje most jár le, de a kormány továbbra sem enged a Bizottság nyomásának. Brüsszel azt akarja elérni, hogy az energiaszolgáltatók szabadon határozhassák meg, milyen áron kínálják az elektromos áramot a fogyasztóknak.Ez a rezsicsökkentés halálos ítéletét jelentené, és amennyiben Magyarország nem enged, az ügy bíróság elé kerül.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás