VOKS 2025 – indul a szavazás Ukrajna EU-tagságáról!

Ne dönthessenek a fejünk felett!



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.04.14.
Módosítva: 2025.04.14.
Voks 2025 ukrajna eu tagság szavazás

Április 15-étől megkezdődik a VOKS 2025 országos véleménynyilvánító szavazás, amelynek célja, hogy a magyar emberek elmondhassák véleményüket Ukrajna Európai Uniós csatlakozásáról, még mielőtt Brüsszel végleges döntést hozna az ügyben. Ezzel a kezdeményezéssel végre nem Brüsszel, hanem a magyarok dönthetnek egy olyan sorskérdésben, amely hosszú távon meghatározza az Európai Unió jövőjét – jelentette be Magyarország Kormánya hivatalos Facebook-oldalán.

Kedden indul a szavazás

„A Tisza Párt Brüsszel megrendelését teljesíti. Az ő véleményük Brüsszel hangja és nem a magyaroké. A következő hetekben valóban szavazhatunk Ukrajna uniós tagságáról: indul a Voks 2025 országos szavazás, ahol a magyarok döntenek és nem Brüsszel!” – olvasható Magyarország Kormánya Facebook-oldalán.

A kormány közösségi oldalán közzétett bejegyzés szerint a VOKS 2025 nem csupán egy politikai akció, hanem

egy demokratikus eszköz, amely biztosítja, hogy ne mások, ne külföldi érdekek és brüsszeli politikai lobbik határozzák meg, mit gondolnak a magyar emberek.

Ez különösen időszerű annak fényében, hogy az ellenzéki Tisza Párt egyértelműen „Brüsszel megrendelését teljesíti”, és a magyar emberek helyett „Brüsszel hangját” közvetíti.

Nemrég a Tisza Párt is végzett ellenőrizhetetlen körülmények között egy saját „szavazást” az ukrán tagság támogatottságáról, amelynek eredményei szerint szavazóik többsége állítólag „enyhén” támogatja Ukrajna EU-csatlakozását. A kormány ezzel kapcsolatban komoly aggodalmakat fogalmazott meg, hiszen az ilyen akciók félrevezethetik a közvéleményt és alááshatják Magyarország nemzetbiztonsági érdekeit.

Véleményük szerint ezért is fontos, hogy minden magyar állampolgár részt vegyen a voksolásban, és saját álláspontját tükrözze a szavazólapon keresztül.

A VOKS 2025 szavazólapjai április 15-től érkeznek a háztartásokba, és bár a szavazás jogilag nem kötelező érvényű, a kormány eddigi gyakorlata alapján az eredményeket irányadónak tekintheti a későbbi uniós tárgyalások során.

A kampány hetekig tart majd, minden magyar állampolgárt arra biztatnak, hogy vegyen részt a szavazásban, és így erősítse meg hazánk demokratikus önrendelkezését.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás