Kilőtt a rajtból Kiss Péter Pál, aranyérmet nyert

Kiss Péter Pál aranyérmet nyert K1 200 méteren a tokiói paralimpián.

Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.09.03.
győzelem

A KL1-es kategória magyar indulója, aki 2019-ben világbajnok lett Szegeden és kétszeres Európa-bajnok, már a csütörtöki előfutamban is nagyon meggyőzően evezett, saját futamát két bójasor különbséggel nyerte meg és összességében a legjobb időt lapátolta. A pénteki döntőben hasonlóan magabiztos volt, kilőtt a rajtból és egy bójasorral győzött.

A 18 éves kajakos, a sportág legfiatalabb paralimpiai bajnoka, aki nyolcéves korában a Guillain Barré-szindróma miatt deréktól lefelé lebénult, a magyar küldöttség tizennegyedik érmét - a hetedik aranyat - szerezte.

Ugyanebben a számban Juhász Tamás hatodik lett.

„Már két napja Metallicát hallgatok, hogy felpörgessem magam„ - így szerezte meg a bronzérmet Varga Katalin