
JAMN – Különkiadás – Válogatás Esterházy Péter és Örkény István írásaiból
József Attila munkássága meghatározta az egész magyar költészetet, így természetesen hatással volt Esterházy Péter és Örkény István munkásságára is.
A koncerten a „Boribon muzsikál” című gyereklemez dalait énekli Mórocz Adrienn, élő zenés kísérettel.
A vidám dalok szövegét a népszerű Kockásfülű nyúl megihletője és a Boribon mesekönyvsorozat alkotója, Marék Veronika írta, zenéjüket Tallér Zsófia zeneszerző szerezte, aki 2006-ban elnyerte a 37. Magyar Filmszemle „Legjobb Eredeti Filmzene” díját. A Boribon muzsikál lemez 2010-ben megkapta az év gyereklemezéért járó Fonogram díjat.
Mórocz Adrienn (a Színház- és Filmművészeti Egyetemen végezte tanulmányait, jelenleg a Thália Színház tagja) belebújik Annipanni szerepébe és játékmackójával, az emberi tulajdonságokkal felruházott Boribonnal karöltve fakad dalra. A koncerten hallható lesz a népszerű Annipanni tánca, a Boribon focizik, a Buborékfújó, a Házikó, a Homokvár, A pillangó, az Édes ének és a többi kedves dal is, melyek betekintést nyújtanak a két jóbarát közös időtöltésébe, élményteljes mindennapjaiba.
A vidám és játékos hangulatú gyermekkoncert a közönséget megmozgatva, bábos meglepetésekkel felejthetetlen élményt nyújt a 0–8 éves korosztály számára.
Időpont: január 29. 10.30
Helyszín: 1065 Budapest, Nagymező utca 22.
József Attila munkássága meghatározta az egész magyar költészetet, így természetesen hatással volt Esterházy Péter és Örkény István munkásságára is.
Idén nemcsak nosztalgiázhattok a 90-es évek kultikus alkotásain, hanem felfedezhetitek a legújabb díjnyertes magyar filmeket is.
A szerzővel, Tankó Andrea erdélyi prózaíróval Kalocsai Andrea, a közmédia műsorvezetője beszélget.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre