
Margit-negyed - Vár a négynapos művészeti fesztivál!
Négynapos művészeti fesztivállal mutatkozik be a Margit-negyed. Gyere és töltődj fel kultúrával és művészettel!
Dulai Péter: Gyilkosság a panel tetején – Minősített élet elleni bűncselekmények a Kádár-korszakban.
A szerzővel és a könyv szerkesztőjével, Tóth Tibor ny. rendőralezredessel Vörös András beszélget.
Ez a kötet gyilkosokról és gyilkosságokról szól. Ráadásul olyanokról, amelyek – a rendőri szóhasználat szerint – kiemelt emberöléseknek számítottak azokban a szocializmusnak nevezett évtizedekben, amelyet Magyarországon csak Kádár-korszakként emlegetnek. Kiemeltek voltak, mert egyrészt megkülönböztetett figyelmet igényeltek a nyomozószervek részéről (legalábbis elviekben), másrészt azért, mert a közvélemény és a kor sajtója is intenzívebben foglalkozott velük. Az elkövetések kegyetlensége, az áldozatok és a tettesek közötti különleges kapcsolat, a gyilkosságok objektív és szubjektív körülményei valóban kiemelik ezeket az ügyeket a szokványos bűnügyi hírek közül.
Időpont: október 7., csütörtök, 17.30
Helyszín: Vokál Rock Bisztró (1111 Budapest, Lágymányosi u. 19.)
A belépés ingyenes.
Négynapos művészeti fesztivállal mutatkozik be a Margit-negyed. Gyere és töltődj fel kultúrával és művészettel!
A tárlaton egy válogatást lehet majd látni az utóbbi öt év munkáiból. A kiállítás címe: Szívből – Lélekből.
"A karo néppel egészen közelről ismerkedtünk, mert náluk töltöttünk egy éjszakát. De láthattuk az arbore, a nyangatom és a konso közösségek mindennapjait is."
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre