Brüsszelben az a szokás, hogy elefántcsonttoronyban hoznak döntéseket az emberek megkérdezése nélkül. A magyar ember viszont szabadságszerető, pontosan érti, hogy mit jelentenek az elhibázott szankciók – mondta Szentkirály Alexandra kormányszóvivő a Demokratának.
„A brüsszeli szankciók a magyar emberek gyarapodását támadják, felélve mindazt az előrelépést és növekedést, amely az elmúlt tizenkét évben történt” – nyilatkozta a lapnak Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő, akit a nemzeti konzultáció jelentőségéről kérdezték. „Mi most is tesszük a dolgunkat: bevezettük a benzinárstopot, a kamatstopot, a rezsicsökkentéssel minden magyar családot átlagosan havi 181 ezer forinttal támogatunk. 2010 óta pedig több mint egymillió munkahelyet hoztunk létre. Nem engedjük, hogy ez az eredmény veszélybe kerüljön, hogy a szankciók a magyar emberek gyarapodását támadják, ezért indítottunk gyármentő programot, ezért adunk a kkv-knak rezsitámogatást, és ezért vezettük be a vállalkozói kamatstopot is. Az a nemzeti konzultáció, ahol több millió ember fejezi ki az akaratát, fontos igazodási pont a kormánynak, és annak kellene lennie Brüsszelben is.”
„A baloldal a nemzeti érdekkel ellentétesen cselekszik, a nehéz időkben is a maguk és idegen hatalmak hasznát lesik a magyar emberek kárára. A megoldás tiszta és egyértelmű: ha véget érnének a szankciók, azonnal csökkennének az árak. Az élelmiszer-termelésben nélkülözhetetlen a műtrágya használata, aminek az előállítása erősen földgázigényes. De gondoljunk csak a termeléshez szükséges energiaárak vagy éppen a szállítási díjak emelkedésére, amely mind beépül az élelmiszerek árába. Szankciók helyett békére lenne szükség, a kezdetektől ez a kormány álláspontja” – mutatott rá a szóvivő.
„Minden döntésnél a magyar nemzeti érdeket tartjuk szem előtt, még akkor is, ha vitát okoz valamely szövetségesünkkel. Azzal nem segítünk Ukrajnán, ha a saját gazdaságunkat is tönkretesszük: ha valaki beleesik a gödörbe, kintről tudjuk kihúzni, nem pedig úgy, ha magunk is beugrunk mellé. Mi tiszteletben tartjuk más országok véleményét, de elvárjuk, hogy mások is tiszteljék a miénket. A tapasztalatok azt bizonyítják, hogy mi, közép-európaiak együtt lehetünk igazán sikeresek” – hangsúlyozta Szentkirályi Alexandra.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre