Tegyünk, illetve együnk az egészségünkért! Íme 3+1 recept!
Az immunrendszerünk gondoskodik arról, hogy ne legyünk betegek. Gőzerővel pusztítja a szervezetünkbe jutó baktériumokat és vírusokat, hogy minden reggel makkegészségesen ébredjünk. Ám ahhoz, hogy végezni tudja a munkáját, támogatnunk kell. Íme a Fanny magazin közöl most fantasztikus recepteket, amelyek nemcsak jót tesznek nekünk, de még finomak is.
Ebben a salátában kizárólag olyan zöldségek, gyümölcsök és fűszerek vannak, amelyek erősítik az immunrendszerünket. Ehetjük önmagában vagy egy szelet hússal, grill sajttal.
Hozzávalók:
1 közepes fürt vörös szőlő
1 csésze friss vagy fagyasztott áfonya
2 db cékla
1 kisebb fej római saláta
0,5 fej káposzta (lila vagy fehér)
1 marék durvára tört dió
Öntethez:
egy csipetnyi friss vagy szárított mezei kakukkfű
1 kevés friss, reszelt gyömbér
1 nagy evőkanál méz
0,5 dl olívaolaj
1 gerezd fokhagyma
Elkészítés:
Először az öntet hozzávalóit tegyük egy kisebb befőttesüvegbe, tekerjük rá a tetejét és alaposan rázzuk össze. Ezután a zöldségeket, gyümölcsöket vágjuk össze, tegyük egy salátástálba, jöhet rá az öntet, majd a tetejére szórjuk rá a durvára vágott diót.
A csipkerózsa termése, a csipkebogyó C-vitamin-tartalma elképesztő, 22-szerese a goji bogyóénak. Magas a rosttartalma, jó hatással van a csontokra, fogakra, látásra, idegrendszerre. Ha az ebből készült teánkat citromlé helyett homoktövislével ízesítjük, akkor egészen biztos, hogy nem lesz szükségünk más étrend-kiegészítő szedésére. Az édes ízről természetesen a méz gondoskodjon! Készíthetünk nagyobb adagot is, amit a nap folyamán komótosan elkortyolgathatunk.
Hozzávalók 1 liter teához:
1 csésze (1 dl) csipkebogyó
2 evőkanál homoktövislé
1 evőkanál selyemfű vagy vegyes virágméz (ezek a fajták a leginkább immunerősítő hatásúak)
Elkészítés:
A csipkebogyót egy éjszakára áztassuk be a szoba-hőmérsékletű vízbe. Másnap szűrjük le, és keverjük össze a homoktövislével és a mézzel. Fontos, hogy ne főzzük, mert a méz és a csipkebogyó is hő hatására elveszíti vitamintartalma nagy részét!
Az étkezések után szívesen eszünk egy kis édességet. Ezzel nincs is semmi baj, főleg akkor, ha olyan desszertet készítünk, amely az egészségünket is szolgálja. A gyömbér ráadásul serkenti az emésztésünket is, így mindenképpen érdemes rendszeresen fogyasztanunk.
Hozzávalók:
Egy nagyobb darab friss gyömbér
3 dl vegyes virágméz
1 kiskanál őrölt fahéj
1 citrom kifacsart leve
1 csipet kardamom
Elkészítés:
A gyömbért pucoljuk meg és reszeljük le. Majd keverjük össze az összes hozzávalót egy nagyobb befőttesüvegbe, és alaposan rázzuk össze. Minden étkezés után egy nagy evőkanállal együnk belőle. Hűtőben tároljuk.
Akár tízóraira, akár uzsonnára, akár csak ha nassolnánk valamit, ez a finom, krémes csoda egészségünkre válik. A joghurt alap, rengeteg élőflórát tartalmaz, ezzel fokozva a jó bélbaktériumokat az emésztőrendszerünkben. Ez azért fontos, mert itt található az immunrendszerünk döntő része.
Hozzávalók:
1 pohár élőflórás natúr joghurt
Egy marék friss vagy fagyasztott piros bogyós gyümölcs (ribizli, málna, meggy, áfonya, szeder)
Egy nagy evőkanál bodza vagy vegyes virágméz
Elkészítés:
Mindent keverjünk össze egy tálba, majd hűtőben pihentessük egy órán át, hogy az ízek összeérjenek.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre