Bár a suliban gyűlöltük a négyütemű fekvőtámaszokat, tény, hogy az egyik leghatékonyabb gyakorlat, akár erősítésről, akár szálkásításról van szó. A szaknyelven burpee-nak nevezett gyakorlatsor még a memóriát is javítja.
Kisterpeszes álló helyzetből gyorsan guggoljunk le, kezünket helyezzük a földre, lábunkat nyújtsuk hátra, majd húzzuk vissza guggoló helyzetbe és ugorjunk föl. Tehetünk bele egy crossfites csavart: egy fekvőtámaszt karhajlítással végezzük.
A zsírégetés terén gyorsan érhetünk el látványos eredményt ezzel a mozdulatsorral, és nem mellesleg komoly fizikai erőre is szert tehetünk segítségével. A legújabb kutatások szerint a négyütemű fekvőtámasz nemcsak a tizenévesek állóképességét javítja, hanem a rövid távú memória jelentős javulásával is összefüggésbe hozható – írja a Futurism.
A burpee az egész testet megmozgatja, minden izom részt vesz a munkában, így akár percenként 10 kalóriát is el lehet égetni vele – intenzitástól függően. Azért ez a mozgás a tornatanárok vesszőparipája, mert egy friss tanulmány szerint, amelyben több 15 és 16 év közötti fiú és lány vett részt, ez az életszakasz különösen érzékeny az állóképesség fejlesztésére. A kutatók megállapították, hogy a burpee-programban részt vevő kamaszok jelentősen, 8,6 százalékkal gyorsabban futottak a 2000 méteres futáson.
• Minden izomcsoportot megmozgat, ezáltal erősít
• Megdolgoztatja a szívet, ezért remek kardiogyakorlat is
• Nagyon jó a kalóriaégető hatása
• Bárhol végezhető, semmilyen eszköz nem szükséges hozzá
Ez egy saját testsúlyos gyakorlat, melynél a hangsúly a teljes testet átfogó testmozgáson van. Ennek célja az izomerő és az állóképesség fejlesztése mind az alsó, mind a felsőtestben. A szokásos négyütemű fekvőtámasz gyakorlat a lábak, a csípő, a fenék, a has, a karok, a mellkas és a vállak izmait erősítik.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre