
Majka elveszítheti szponzorait a botrány miatt? – több száz millió a tét
Egyre csak duzzad Majka körül a botrány.
A menyasszonyi ruhák terén a visszafogott eleganciától a merész újdonságokig minden évtized új stílust hozott. A hagyományok lassan háttérbe szorultak, helyüket átvette az egyéni kifejezés. Az esküvői divat az 1900-as években rengeteget változott, szinkronban azzal, ahogy a társadalom és a nők szerepe is átalakult.
Az esküvő az ember életében jó esetben egyszeri és megismételhetetlen esemény, éppen ezért évszázadok óta szeretjük megadni a módját a nagy napnak. A figyelem elsősorban a menyasszonyra összpontosul, a násznép árgus szemekkel figyeli, hogy milyen a ruhája, a haja, vagy a csokra. A vőlegényre ennél általában jóval kevesebb figyelem jut, persze sokszor elvárás, hogy legyen jól öltözött, álljon jól a csokornyakkendője, legyen jól fésült és a bokréta se kókadjon le. Éppen ezért az idők során az esküvői ruházat is leginkább a női divat terén változott.
Az 1900-as évek elején az esküvői divatot a hosszú ujjú, fűzős, magas nyakú ruhák jellemezték, gyakran nehéz, tömött anyagokból, díszes csipkékkel körbevarrva. Az 1920-as években megjelentek a rövidebb, könnyedebb ruhák, tükrözve a nők társadalmi szerepének változását és a modernizációt.
Talán meglepő lehet, de az 1930-as években a női menyasszonyi ruhák már követték a női test idomait, inkább testhezállóak voltak, mintsem bő, rakott szoknyások és leginkább a visszafogottságra törekedtek. A Chanel, vagy épp a Balenciaga ekkoriban előszeretettel gyártott esküvői ruhákat a filmsztárok, vagy épp a hercegnők számára.
A második világháború beköszöntével aztán minden megváltozott. Az 1940-es években az öltözködést leginkább a praktikusság és a megfizethetőség határozta meg. A divat azért itt sem szorult teljesen a háttérbe, megjelentek a vállak hangsúlyosabbá tételét célzó válltömések, a karcsúsított derék és a lágy esésű A-vonal. Ami a vőlegények viseletét illeti, ők gyakran katonai egyenruhában álltak az oltár elé.
Az óriási, bő szoknyák kora aztán az 1950-es években jött el, ellensúlyozva a világháborúk ínséges időszakait. A menyasszonyi ruhák szűk felsőrésszel, és romantikus, bő szoknyákkal készültek.
Az 1960-as évektől aztán sokkal bohókásabb és változatosabb lett a kínálat. Megjelentek a rövid szoknyák, a virágminták, a virágkoszorúk és a kalapok. A ‘70-es években előtérbe került a csipke és a nagy karimájú kalap. A ‘80-as években a puffos ujj hódított, a habcsók fazon, a túltupírozott haj és az erős smink. Az évtized talán legemlékezetesebb habos-babos, csipkés, puffos menyasszonyi ruháját Lady Diana viselte Károly herceggel közös esküvőjén. Na de nem is szaporítanánk tovább a szót, nézd meg retró galériánkat arról, hogyan változott az esküvői divat az előző évszázadban!
Egyre csak duzzad Majka körül a botrány.
Gyásznapot rendeltek el.
Két cikket vett elő a Telexről a miniszterelnök politikai igazgatója...
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.