16 éves fiúra támadt a krokodil, így élte túl a tini

A 3,6 méteres ragadozó azonnal harapott.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2025.07.22. 15:30
krokodil krokodil támadás sérülés

Egy 16 éves texasi fiú, Ashton Wise élete egyik legjobb nyarára készült, amikor családjával nyaralva Mexikóban utazott. Ám az esti snorkelezés során hatalmas krokodil támadt rá. A szörnyű pillanatok akár tragédiával is végződhettek volna, ám a tini nem hagyta magát és hihetetlen bátorsággal, ellentámadásba lendülve küzdött az életéért.

Cassius, krokodil
16 éves fiúra támadt a krokodil, így élte túl a tini (Fotó: AFP PHOTO / MARINELAND MELANESIA – Képünk illusztráció)

Ashton és két barátja, Cooper Knott és Wyatt Taylor 22:30 körül ment a vízhez, hogy a sötétben snorkelezzen. Bár többször figyelmeztették őket, hogy legyenek nagyon óvatosak, nem sejtették, hogy milyen veszély leselkedik rájuk. Wyatt volt az első, aki meglátta a közelben lesben álló krokodilt, és villogó fénnyel próbálta figyelmeztetni barátait, ám a ragadozó már túl közel volt Ashtonhoz.

A 3,6 méteres krokodil azonnal harapott: a fiú hátán és karján mély sebeket ejtett, ám Ashton nem adta fel! A legvadabb ösztönei törteka felszínre, és ahogy a krokodil a víz alá rántotta, kemény ökölcsapásokkal sújtott le a ragadozóra, hogy kiszabaduljon a vadállat halálos ölelésből – írja a DailyStar.

„Amikor a krokodil átfordult vele, Ashton megfogta és addig ütötte, amíg sikerült kiszabadulnia” – mesélte a fiú apja, Traye Wise. „Cooper azonnal segített neki kijutni a vízből, míg Wyatt segítséget hívott. Mindkettőjük bátor helytállása életmentőnek bizonyult.”

Az apát teljesen sokkolta a hír, amikor a hotelben felhívták: „Először azt hittem, hogy cápatámadás történt, de amikor közölték, hogy krokodil, alig hittem a fülemnek.” Ashtont kórházba szállították, ahol összevarrták a mély sebeit. „Elvett egy nagy darabot a bőréből, de a fiam erős, és jókedvű” – mondta Traye.

Az eset óta a környékbeli vendégek arról számoltak be, hogy a hatalmas krokodil még mindig a vízben van, és veszélyt jelent a fürdőzőkre. Az apuka szerint fia hamarosan újra nekivág a kalandnak, hiszen „ő egy kemény gyerek, és biztos vagyok benne, hogy újra kipróbálja majd.”

Nem ez az első ilyen bátor védekezés: idén júniusban egy 15 éves floridai lány, Summer Hinote, ugyancsak ököllel verte vissza a támadó 3 méteres aligátort, amely a lábát ragadta meg a vízben. „Csak ütöttem, amilyen erővel tudtam, és végül elengedett” – mesélte Summer.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.