
Ilyen elképesztő májusi időjárással folytatódik az idei éved
Nem fogod elhinni, mi jön a május elsejei hétvége után!
A cél: ráirányítani a figyelmet a terület rohamos fejlődésére.
A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat 2025 májusát a mesterséges intelligencia hónapjává jelöli ki, hogy ráirányítsa a figyelmet a terület rohamos fejlődésére – közölte a szervezet csütörtökön az MTI-vel.
Mint írták, a kezdeményezés célja, hogy közelebb hozza a mesterséges intelligencia világát az emberekhez, és ösztönözze az együttműködést a tudomány és az ipar szereplői között. Ezt segíti elő a hónap első és kiemelt eseménye is: az AI Symposiumot május 8. és 10. tartják a fővárosi Várkert Bazárban. A rendezvényt közvetlenül megelőzi az AI Hackathon 2025, ahol fiatal kutatók és fejlesztők dolgoznak együtt azért, hogy új, innovatív AI-megoldásokat hozzanak létre, saját ötleteikkel formálva a mesterséges intelligencia következő generációját.
Közleményükben úgy fogalmaztak, az AI Symposium 2025 globális tudományos mérföldkő, mert tematikája a mesterséges intelligencia fejlődésének legfontosabb, jövőt formáló területeire összpontosít: a megbízható gépi tanulásra, a hálózattudomány áttöréseire, az orvosi alkalmazásokra, valamint az ipari, látás- és robotikai innovációkra. A szimpóziumon olyan világhírű kutatók adnak elő, mint Barabási Albert-László, a hálózattudomány nemzetközileg elismert alapítója és Yurii Nesterov, az optimalizációs algoritmusok kutatásának és fejlesztésének kiemelkedő alakja.
A mesterséges intelligencia hónapjában a HUN-REN kiemelten fókuszál átfogó kutatási és innovációs programjára is. Az AI4Impact kezdeményezés fontos eleme a szervezet mesterségesintelligencia-stratégiájának. Célja, hogy a mesterséges intelligencia képes legyen minden területen, egymásra épülő rendszerben támogatni a kutatási tevékenységeket a kutatástól az adminisztrációs tevékenységen át a gyakorlatba ültetett innovációig.
A közlemény idézi a HUN-REN vezérigazgatóját, Jakab Rolandot, aki úgy fogalmazott, hogy kétféleképpen közelíthetjük meg a mesterséges intelligencia és kutatás kapcsolatát. „Az egyik, hogy kutatjuk a mesterséges intelligenciát, a másik, hogy hogyan használhatjuk azt a kutatás támogatására. Mindkettőben óriási lehetőségek vannak, az elsőben a HUN-REN-nek évtizedes tapasztalata van, a másikra hoztuk létre a AI4Science programot” – közölte a vezérigazgató. Hangsúlyozta, a mesterséges intelligencia új korszakot nyit az emberi tudás és kreativitás történetében.
Nem fogod elhinni, mi jön a május elsejei hétvége után!
Mutatjuk az áprilisi égi jelenségek képgalériáját!
Különleges hivatást választott a Brazíliában elhunyt hölgy.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre