
Menczer Tamás: Több helyről kell jönnie a gáznak, hogy az árak alacsonyan maradjanak
Fontos dologra hívta fel a figyelmet.
Egészen nyilvánvaló, hogy az az európai és a magyar érdek is, hogy minél több helyről minél több útvonalon tudjunk földgázt és kőolajat vásárolni. Ehhez nem kell a Tudományos Akadémia rendes tagjának lenni, hogy az ember belássa, hogy akkor van energiabiztonság, hogyha minél több helyről tudunk vásárolni energiát, és akkor van olcsó ár, ha minél több helyről tud jönni
– emelte ki Menczer Tamás.
Rámutatott arra, hogy ha van versenyképesség, akkor az árak csökkeni tudnak. Ez tehát azt jelenti, hogy az orosz nyersanyagokat nem kizárni kellene, hanem behozni és becsatornázni kell, hogy meg lehessen versenyeztetni az árakat. Ezzel szemben cselekszik Brüsszel: ez teljes mértékben szembemegy a magyar érdekkel.
Magyarországon eltörölnék a rezsicsökkentést, a kormány azonban meg akarja védeni.
Top hírek


Droggal készültek a karácsonyi ünneplésre - lecsaptak rájuk
A rendőrök négy férfit fogtak el.

Mikulásnak öltözött egy férfi - a csomagolópapír alatt rémisztő felfedezés várta a rendőröket
Azért utazott el, hogy meglepje gyermekeit.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre