
Óráink vannak hátra a nyárból, a húsvéti időjárás pedig ilyen lesz
Hamarosan vége a nyárnak, ilyen lesz a húsvéti időjárás.
Noha sokan úgy vélik, nem egy aszteroida hozza el az apokalipszist.
Fájóan sok módja lehet annak, ahogy véget érhet az emberi civilizáció, vagy éppen az élet a földön. Szökőár, aszteroida, vulkánkitörés, globális felmelegedés – ez csak néhány azok közül a lehetőségek közül, amelyekkel a tudósoknak számolniuk kell. Az viszont biztos, hogy a kutatókat is foglalkoztatja a téma, ezért napjainkban több kutatócsoport is célul tűzte ki, hogy felkészüljön a legrosszabbra, és modellezzék, hogy a világvége milyen formában érkezhet, és persze milyen módon kerülhetjük el. Most az egyik tudóscsapat új mérésekkel állt elő, amelyek szerint még 250 millió éve lehet hátra a föld élőlényeinek.
A Bristoli Egyetem kutatócsoportja szerint 250 millió év múlva a föld hőmérséklete példátlanul magas lesz, amely a dinoszauruszok kihalása óta az első tömeges kipusztulást fogja eredményezni. Akár az összes élőlény halálát is okozhatja a bolygó felmelegedése. A tudóscsoport szerint a világ összes kontinense egy óriási, száraz, forró és lakhatatlan szuperkontinenssé változhat. További aggasztó adat a Bristoli Egyetem modellezésében, hogy ha a globális felmelegedés továbbra is a jelenlegi sebességével növekszik, akkor a Nap egyre forróbbá teszi a föld légkörét, amelynek további súlyos következményei lehetnek: vulkánkitörések, amelyek szén-dioxidot juttatnának a légkörbe és még több hőt adnának az amúgy is forrósodó tégelynek. Arról nem is beszélve, hogy noha az élőlények nagy része 250 millió év múlva halna csak ki, az emberek számára jóval hamarabb válhatna élhetetlenné a bolygó – számolt be róla az Unilad.
Hamarosan vége a nyárnak, ilyen lesz a húsvéti időjárás.
A cél egy zöldebb, élhetőbb környezet kialakítása.
Évek óta töprengtek ezen az emberek...
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre