
„Az egyetlen bűnöm, hogy nem hívtam mentőt” – beváltotta gyilkos fenyegetéseit a visszaeső bűnöző
Fizikai és lelki terrort alkalmazott a férfi a barátnőjénél.
Veszélyes mutatványra vállalkozott egy budapesti társaság, hogy életük egyik legszebb fotósorozatát készítsék el. Az urbexes fiatalok egy több mint 60 éves, pusztulásra ítélt „folyószörnyre” merészkedtek fel.
Mások sietve menekültek volna, ha csak olyan veszélyes helyzetbe csöppennek, mint Daniék. A fővárosi fiatalok igazi adrenalinbombára vágytak, ezért újra urbexes kalandra adták a fejüket. Egy híres, évtizedek óta elhagyatott acélszörnyeteget szúrtak ki maguknak, amit csak a szentlélek tartott egyben, a hömpölygő Duna felett.
A társág a titkos motortemetőtől kezdve a hűvösvölgyi gyerekvasút alagútján át sok riasztó helyen járt már, amitől másokban megállt volna az ütő. Az urbexes csapatot viszont épp a kalandvágy hajtja, ezért is mentek el legutóbb az esztergomi Szénrakodóhoz. A hatalmas, betonalapokon álló épületszörny a Duna vize felett magasodik, és több mint 60 éve, az 1960-as évek óta csak a szél és a rozsda ott a vendég.
Kevesen merészkednek fel oda, hiszen a folyó közepén áll. Az 1927-ben épült hely acél rácsszerkezeten magasodik az ég felé, és egykor a nyersanyagszállítás fontos helye volt: a dorogi szénbánya dolgozói ide juttatták el csilléken ingázva a szénport, amelynek gyomrában egykor 3-4 fős személyzet szorgoskodott. Naponta ezertonnás szénszállítmány cserélt gazdát az acélcsontváz épületen át.
A Szénrakodó mára egy félelmetes, különös „lénnyé” vált a helyiek és a turisták szemében. Bár a Nyáros- és a Prímás-sziget mesés látképet nyújt, az ipari műemlékben a természet és a pusztulás az úr. Volt, aki kávézót, éttermet álmodott oda, de ahogy a bontási, úgy a felújítási költségek is a csillagos égig rúgnának.
Így hát lassan az enyészeté lesz a Szénrakodó: az elhagyatott helyet rozoga, hiányos pallók, rozsdás fémek borítják. Ennek mélyére merészkedtek be a Random Urbex oldal tiktokosai. Veszélyre vágytak, és meg is kapták azt.
Nagyon rozogák voltak a pallók! Ha beszakadtak volna alattunk, akkor tuti vízbe estünk volna… Az épület legteteje sem volt azért semmi
– meséli nevetve Dani.
A fiatal kiemelte: „Egy olyan létrán másztunk fel, ami full rozsda volt és iszonyat veszélyes. Viszont a kilátás megérte, még a komposok is köszöntek nekünk!” – mondta az urbexes csapat vezetője a Metropolnak, azzal zárva szavait: aki odamerészkedik a szörnyhöz, poénból se ugorjon le róla, mert alatta fogakat növesztett a víz, azaz szabad szemmel láthatatlan vasdarabokat rejt a folyam.
Mi az urbex?
Az urbex az urban exploration rövidítése, ami városfelfedezést jelent. Az urbex egy elterjedt szabadidős tevékenység, aminek már saját szubkultúrája van. A városfelfedezés lényege, hogy elhagyatott, lepukkant, romos, vagy éppen működő, de elzárt ember alkotta helyekre vagy tárgyakhoz jussanak el. Az urbexesek célpontjai lehetnek például elhagyatott városok, gyárak, kórházak, elmegyógyintézetek, börtönök, csatornahálózatok, alagutak, katakombák, ipari és katonai létesítmények, vagy éppen magára hagyott parasztházak, tanyák. Az urbexesek az íratlan szabályukhoz hűen nem árulják el, hogy pontosan hol található az a bizonyos épület, ahol jártak, nehogy vandálok jelenjenek meg és teljesen kifosszák, megrongálják a helyszínt.
A csapat TikTok-videóját itt tudod megtekinteni:
Nemcsak Esztergom, Miskolc is rejt különös helyet, mutatjuk:
Fizikai és lelki terrort alkalmazott a férfi a barátnőjénél.
A végén nemcsak emberileg, de anyagilag is tönkrement a kapcsolatukban.
A XVI. kerületben történt a baleset.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre