„Olyan érzés volt, mintha megnyertem volna a lottót!”
Natalie Davis, az 52 éves, angliai Newportban élő édesanya teljesen egészségesnek tartotta magát, soha nem volt komolyabb betegsége. Aktív életet élt, folyamatosan mozgásban volt, így amikor fáradékonyságot kezdett tapasztalni, először vitaminhiányra, illetve menopauzára gyanakodott.
Egy vérvizsgálatra is csak óvatosságból ment el, ám a leletek minden várakozását felülmúlták – egy péntek délután, miközben az M6-os autópályán vezetett, hívást kapott egy vezető orvostól, aki arra kérte, hogy azonnal álljon félre – írja az Express & Star.
Azt mondták, azonnal be kell mennem a kórházba, mert fennáll a veszélye egy agyvérzésnek, ájulásnak, vakságnak vagy akár egy stroke-nak
– mesélte Natalie.
A Shrewsbury Kórház hematológiai és onkológiai osztályán egy hetet töltött, mire pontos diagnózist kapott. Az orvosok először leukémiára gyanakodtak, ám a pontos típust nem tudták. Az osztályon többen is hasonló helyzetben voltak, várakoztak, reménykedtek, de közben kemény kezeléseken mentek keresztül.
Amikor végül közölték a nővel, hogy krónikus myeloid leukémiája (CML) van, meglepő módon nem pánikba esett, hanem megkönnyebbült.
Olyan érzés volt, mintha megnyertem volna a lottót. A CML egy kezelhető, kontrollálható állapot – valami, amiről 15 évvel ezelőtt még azt mondták, hogy gyógyíthatatlan
A rák diagnózisa után elhatározta, hogy visszaad valamit annak a közösségnek, melynek köszönhetően most életben van. Ezért csatlakozott a Blood Cancer UK Walk of Light nevű jótékonysági sétához, amit március 29-én rendeznek meg Birminghamben, a Cannon Hill Parkban.
A kezelésem csakis a kutatásnak, a finanszírozásnak és a tudományos áttöréseknek köszönhetően létezik. Ha nem lennének emberek, akik pénzt gyűjtenek ezekre a célokra, talán én sem lennék itt.
A Blood Cancer UK képviseletében Catriona Arends is megszólalt Natalie történetével kapcsolatban.
A vérképzőszervi rák az Egyesült Királyság ötödik leggyakoribb daganatos megbetegedése – évente több mint 41 ezer embernél diagnosztizálják. Az olyan történetek, mint Natalie-é, emlékeztetnek minket arra, miért kell folytatni a kutatásokat: hogy minél több ember hosszabb időt tölthessen a családjával.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre