
Fényes nappal kapták lencsevégre: undorító jelenséggel szembesültek Budapest lakói
A park mellett végezte el a dolgát valaki...
Nemcsak az áldozatsegítő rendszert, de az áldozatokat is megsértette Magyar Péter. Az Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos kiállt az intézmények mellett.
Áldozatsegítő Központok működnek Magyarország-szerte, amik segítik a bűncselekmények és szabálysértések, illetve a családi erőszak áldozatait. Jogi, lelki és anyagi segítséget kaphatnak a rászorulók.
Ezt kritizálta Magyar Péter a Partizánnak adott interjúban: az Áldozatsegítő Központok létrehozását álságosnak nevezte.
Ezzel nemcsak azokat az elhivatott szakembereket sértette meg, akik nap mint nap az áldozatokért dolgoznak, hanem azokat is, akiknek ezek a központok jelentik az egyetlen kapaszkodót egy tragédia után
– reagált Facebook-posztjában Király Nóra, az Áldozatsegítő Központok kommunikációjáért felelős miniszteri biztos.
Hangsúlyozta: az Áldozatsegítő Központok nem politikai játszmák díszletei, hanem életmentő intézmények azok számára, akik bántalmazás, erőszak vagy más bűncselekmény áldozataivá váltak. Ezek a központok ott vannak, amikor egy nő félelemmel telve hagyja maga mögött az otthonát, mert a férje megverte. Ott vannak, amikor egy idős ember sírva ül le, mert kifosztották és nincs senki, akihez fordulhatna. Ott vannak, amikor egy fiatal lány remegve keresi a kiutat egy zaklatásból, mert minden ajtó bezárult előtte.
A központok becsmérlése megdöbbentette Király Nórát. Ezzel Magyar Péter nemcsak az Áldozatsegítő Központokat bírálta, hanem megkérdőjelezte azt az áldozatsegítő rendszert is, aminek elindításában volt felesége, Varga Judit kulcsszerepet játszott. Ő volt az, aki akkori igazságügyi miniszterként elindította ezeknek a központoknak a megnyitását, felismerve azt, hogy a bajba jutott embereknek valódi, gyors és hatékony segítségre van szükségük.
Király Nóra elmagyarázta: akkor lenne jó, ha egy nap tényleg be lehetne zárni ezeket a központokat, mert nem lenne több áldozat és bántalmazás. De sajnos nem ilyen világban élünk, a központokra szükség van.
Megtudtuk: az a cél, hogy 2025-re minden vármegyében legyen Áldozatsegítő Központ vagy Pont.
Tuzson Bence igazságügyi miniszter úrral, Répássy Róbert államtitkár úrral és minden kollégámmal, akik az Áldozatsegítő Központokért dolgoznak, közösen kiállunk amellett, hogy ennek a munkának a fontosságát senki ne kérdőjelezhesse meg. Az áldozatok megérdemlik a védelmet. A segítők megérdemlik a tiszteletet
– zárta sorait Király Nóra.
Az Áldozatsegítő Központokban az alábbi segítséget adják:
• személyre szabott és helyzethez illeszkedő teljes körű tájékoztatást;
• érzelmi segítséget, az áldozat igénye szerint pszichológus szakember közreműködésével a külön erre a célra kialakított, biztonságot adó patrónus szobában;
• problémamegoldó szervhez történő áldozatirányítást
• érdekeik érvényesítésének elősegítését.
Az Áldozatsegítő Központok szoros szakmai együttműködésben dolgoznak az Áldozatsegítő Szolgálatokkal. Mindegyik támogatás ingyenesen vehető igénybe. A fővárosi és megyei kormányhivatalokban működő területi Áldozatsegítő Szolgálatoknál a bűncselekmények és tulajdon elleni szabálysértések áldozatai számára számos területen tudnak segítséget nyújtani:
A park mellett végezte el a dolgát valaki...
A miniszterelnök a Heves vármegyei Tarnazsadányban tartott utcafórumot.
Döbbenetes, ami évekkel később kiderült...
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre