Már másodszorra bukik bele a baloldal abba, hogy megpróbálja besározni a miniszterelnök politikai igazgatóját. Belváros polgármesterének kommentjéből kiderült az igazság az Egyetem téren parkoló kisbuszról.
„Az Egyetem tér zöldítési beruházásának felelőseként örömmel láttam viszont a sajtóban azt a sötétkék kisbuszt, amit a kivitelezőnk egyik vízgépészetért felelős alvállalkozója használ – amúgy van neki egy világoskék is –, hogy az építőanyagokat és a szerszámokat a munkaterületre eljuttassa. Ez megerősítette bennem, hogy ő is végzi a munkáját, és rövidesen átadásra kerülhet a 21 új fával megújított tér, az V. kerületiek legújabb büszkesége” – írta Szentgyörgyvölgyi Péter polgármester Orbán Balázs posztjához, amelyben a miniszterelnök politikai igazgatója arról írt, hogy gyalog ment a doktoriját megvédeni a baloldali álhírekkel ellentétben, és semmi köze a kisbuszhoz, amely tilosban várakozott az ELTE előtt.
Mint ismert, másfél hét kutatómunka és cirkusz után Rácz András arra jutott, hogy mégiscsak Orbán Balázs írta a saját doktoriját. A plágiumvád csúfosan elbukott esetét, úgy fest, az ELTE történésze nem tudta egészségesen feldolgozni, és a miniszterelnök politikai igazgatójának doktorivédése kapcsán fogott újabb hergelésbe. A láthatóan megbízást teljesítő történész mindenáron azon dolgozik, hogy valamivel bemószerolhassa Orbánt. Ezért tűnhetett számára jó ötletnek, hogy az Egyetem téren lévő, az ELTE jogi kara előtt tilosban várakozó kisbuszt az éppen doktori fokozatát védő Orbánhoz kösse. A történész a kisbusz képét csatolta többek között az arról szóló bejegyzéséhez, hogy Orbán Balázs „meglévő hatalma immár tudományos ranggal is párosul”. Bár Orbán Balázs a közösségi oldalán azonnal reagált és elmondta, hogy a tilosban parkoló járműhöz semmi köze, ráadásul gyalog érkezett a helyszínre, a baloldali hírportálokon továbbra is futótűzként terjedt az álhír. Végül Szentgyörgyvölgyi Péter, Belváros önkormányzatának polgármestere öntött tiszta vizet a pohárba a miniszterelnök politikai igazgatójának posztja alá kommentálva:
Kérlek, nézd el nekem, de a rövidesen megvalósuló Egyetem téri beruházásunk miatt hozzá kell, hogy szóljak a posztodhoz. A beruházás felelőseként örömmel láttam viszont a sajtóban azt a sötétkék kisbuszt, amit a kivitelezőnk egyik vízgépészetért felelős alvállalkozója használ – amúgy van neki egy világoskék is –, hogy az építőanyagokat és a szerszámokat a munkaterületre eljuttassa. Ez megerősítette bennem, hogy ő is – mint mindenki más, aki a megvalósításban részt vesz – végzi a munkáját, és rövidesen átadásra kerülhet a 21 új fával megújított tér, az V. kerületiek legújabb büszkesége. Ami a sorban már ki tudja, hányadik, olyan sok van. Terek, parkok, utcák és sok-sok új ültetésű fa, amelyek száma ezzel a beruházással lassan már a 700-at is eléri. Azt természetesen nagyon sajnálom, hogy alvállalkozónk munkavégzése ilyen, a személyedet is érintő félreértésekhez vezetett
– írta az V. kerületi polgármester Orbán Balázs posztjára reagálva, hozzátéve: „Talán Veled is feledteti majd a kellemetlenségeket, ha tavasszal – arra járva – látod majd Te magad is, milyen szép lett a kizöldült tér”.
Mint azt megírtuk, hamarosan teljesítik a lakosság kívánságát, Belváros önkormányzata 21 új fát ültetett az Egyetem térre, ezek közül három óriásfa, amely azonnal árnyékot ad majd a nyári forróságban. Szentgyörgyvölgyi Péter fideszes polgármester eddig sem viccelt, az általa vezetett kerület klímatudatossága magasan veri az országos átlagot, nem beszélve a Karácsony Gergely-féle baloldali fővárosról. A kék- és zöldszemlélet gyakran együttes és legkorszerűbb alkalmazását évekkel ezelőtt bevezették, irigylésre méltó ütemben zöldül a városrész ott is, ahol sosem gondoltuk volna, hogy a betontenger és az épített környezet ezt lehetővé teszi.
Belváros önkormányzata egyébként az elmúlt években közel 700 új fát ültetett innovatív zöldítési módszerrel, a nagy forgalmat bonyolító Egyetem tér ráncfelvarrása szintén ennek jegyében telik – bevonva a már ott lévő fákat is a rendszerbe. A projekt folytatása következik a városrész hosszú távú, klímatudatos koncepciójából, hiszen a munkálatok során áthelyezték a közműveket, és a gyökércella menedzsmentet illetve a Stockholm-módszert alkalmazták, mint általában máshol is.
Az Egyetem térre 21 új fát hoztunk, ezek közül három extra méretű, akár 8-10 méter ültetéskori magasságú egyed: közönséges gyertyán, korai juhar, magas kőris. Valamint 18 nagy és normál méretű fát ültettünk júdásfa, oszlopos jellegű és japán díszcseresznye, páfrányfenyő, amerikai ámbrafa és juharfa fajtákból
– számolt be korábban a projekt részleteiről Szentgyörgyvölgyi Péter közösségi oldalán.
Az önkormányzat korábbi tájékoztatása szerint a változatos térkialakítással, a különböző korú és méretű fák ültetésével csökken a lokális hőszigethatás, jelentősen nő a párolgó és árnyékolt felület, pozitív hatásuk szinte azonnal jelentkezik majd. A köz- és térvilágítás, a vízelvezetés, illetve átépítés után a forgalomtechnika nem változik a téren. A „Sajt-szökőkutat” áthelyezik a Henszlmann utca torkolatába, a helyére pedig egy új ivókutat telepítenek. A munkálatok 2024. július elsején kezdődtek és várhatóan 2025 tavaszáig tartanak.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre