A tudósnak rémisztő jóslata volt azzal kapcsolatban, mikor lesz a világvége.
Az évek, évtizedek során számos baljós jövendölés látott már napvilágot azzal kapcsolatban, mikor ér véget a világ – elég csak Baba Vanga jóslataira gondolni, ám ezeket sokan meglehetősen szkeptikusan szemlélik. No de mi van akkor, ha mindez egy elismert tudóstól érkezik, aki megfogalmazta a mozgás és az egyetemes gravitáció törvényeit? A 17. században élt Isaac Newtonnak ugyanis volt egy meglehetősen rémisztő jóslata arra vonatkozóan, mikor fog szerinte bekövetkezni a világvége.
Stephen Snobelen, a kanadai Newton Project igazgatója volt az, aki elmagyarázta Newton erős vallási meggyőződését, és azt, ez mekkora hatással bír a jövőnkre.
Newton hitt Istenben és abban, hogy a Biblia Isten kinyilatkoztatása. Abban is hitt, hogy Istent nem köti úgy az idő, mint az embereket, ami lehetővé teszi számára azt, hogy a »kezdettől fogva lássa a véget«. Így, hogy Newton saját szavaival éljek, meg volt győződve arról, hogy a Szentírás szent próféciái nem mások, mint »az eljövendő dolgok története«
– írta meg egy blogbejegyzésben Stephen Snobelen, majd hozzátette, a bibliai próféciák erősen szimbolikus nyelven íródtak, ami szakszerű értelmezést igényel.
Newton megfelelt ennek a kihívásnak, amikor megpróbálta felfedezni a világ jövőjét a próféták szavaiban
– tette hozzá Snobelen.
A dátumhoz Newton néhány egyenletet dolgozott ki egy papíron: Snobelen elmondta, hogy az alkalmazott számítás egyszerű aritmetika volt, különböző időszakok alapján: a dátum pedig, ami végül kijött, nem más, mint 2060.
Newton számára 2060 inkább egy új kezdet lenne. Ez egy régi kor végét és egy új korszak kezdetét jelentené
– sietett kijelenteni Snobelen, majd úgy folytatta, Newton valószínűleg arra számított, hogy Jézus visszatér és felállítja Isten 1000 éves királyságát a földön.
Mikeás prófétát idézve Newton hitt abban, hogy ez a királyság a béke és a jólét idejét fogja elhozni, egy olyan időt, amikor az emberek »kardjaikat ekevasakká, lándzsáikat metszőhorgokká verik«, és amikor »a nemzetek nem emelnek kardot nemzet ellen, és nem tanulnak többé háborút«
– tette hozzá Snobelen a LADbible beszámolója szerint.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre