Több éve már annak, hogy rövid távra kiadja a lakását egy kaposvári nő, de sosem futott még bele olyanba, mint amibe nemrég. Marianna egy Airbnb-csalás áldozata lett. Kipécézték a a hirdetését az interneten és mire észbe kapott, az alak visszaélt az albérletes képeivel.
Az albérletes csalók már semmitől sem riadnak vissza! Aki Kaposvár mellé teszi le a voksát egy kis pihenésre és rövid távú albérletet keres (Airbnb), most résen kell legyen. November elején egy helyi lakos, Szabóné Fábián Marianna az egyik netes csalókat leleplező Facebook-csoportban riadóztatott, hogy mindenki vigyázzon: egy Airbnb-csalás során valaki az ő albérletes képeivel próbál becsapni másokat. Ne dőlj be neki!
A kaposvári nő két éve keresi a kenyerét rövid távú albérletkiadással, és kitartó munka árán érte el, hogy jó értékelést kapjon a bérlőitől – ezt rombolja most szét egy csaló. Az Airbnb-csalás nemcsak Marianna rossz hírét kelti, hanem másoknak komoly anyagi károkat okoz. A csaló ugyanis a nő képeit és a szállása pontos nevét is lenyúlta. Mariannát november 7-én az egyik ismerőse hívta fel telefonon, hogy nagy a baj, ő pedig rögtön a Facebookon figyelmeztette az embereket, nehogy beleessenek a csaló hálójába.
Az én képeimet használja! Egyértelműen egy albérletes csaló lopta el a képeimet, látszik az oldalra feltöltött fotókon is, hogy leképernyőfotózta az ingatlanom képeit. Rettenetesen dühös vagyok, mert ez lopás. Félek és dühít ez az egész. Az én hitelemet ronthatja ez a helyzet… Sokat dolgoztam azon, hogy elégedett vendégeim legyenek
– panaszolta a Metropolnak Marianna, akit sokként ért, mit művel az albérletes csaló.
Az alak Marianna képeit, a szállása nevét és a hirdetőoldalon lévő engedélyszámát is ellopta, hogy az átverést leplezze. A módszere aljas: a hirdetőoldalról a Whatsapp felületére akarja átterelni a gyanútlanokat – amit a lopott fotók egyikén tüntet fel.
Marianna a hirdetőoldal üzemeltetői felé már jelezte, hogy visszaélnek a képeivel, ám egyelőre az albérletes csaló kamuhirdetése még elérhető az oldalon. A nő úgy döntött, maga leplezi le a csalást, hogy így figyelmeztessen másokat, nehogy bedőljenek. A Whatsapphoz egy angol szám van megadva, amire ráírt, és úgy tett, mintha lefoglalná a lakást. A csaló rögtön rákapott a horogra, és kiderült: bankkártyaadatokra pályázik, aki pedig bedől neki, annak az összes pénzét elnyelheti a számlájáról.
„Hazudtam neki, hogy leleplezzem. Egy nő írt vissza nekem, aki szállásfoglalási menedzserként mutatkozott be. Adatokat kért tőlem a foglalásról, és utána küldött nekem egy linket, amin keresztül kártyán fizethettem volna. Mekkora csalás! Aki bedől neki, sajnos futhat a pénze után…. Mindenki vigyázzon!” – üzente zárásként Marianna.
Csak az oldalon keresztül foglalj!
Rövid távú albérletek közvetítésével több weboldal is foglalkozik hazánkban. Érdemes arra figyelni, hogy bármelyiket is használjuk, csak az adott oldalon keresztül foglaljunk szállást! Így biztosabbak lehetünk abban, hogy nem válunk csalók áldozatává.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre