A gyermekkori elhízás egyre nagyobb problémát jelent. A szülők olykor észre sem veszik, hogy maguk is hozzájárulnak ehhez a folyamathoz.
Világszerte egyre nagyobb gondot jelent az elhízott gyermekek száma. Jenna Hope brit táplálkozási szakértő több olyan gyakori hibát emelt ki, amelyet a szülők elkövetnek anélkül, hogy észrevennék, milyen negatív hatással van mindez gyermekük súlyára és egészségére.
Sok szülő azt gondolja, hogy a gyümölcslé egészséges, pedig nagyobb mennyiségben hizlal és még a fogaknak is árt, mivel tele van cukorral. Jenna azt tanácsolja, hogy inkább csak gyümölcsöt kapjanak a gyerekek, és azzal járnak a legjobban, ha vizet isznak!
Sokan nem veszik észre, de a tévé, számítógép bámulása nem csak a mozgáshiány miatt vezet elhízáshoz, hanem az étkezési szokásokat is átalakítja – írja a Mirror. Amikor egy gyermek képernyő előtt eszik, az agya nem összpontosít az ételre, így nagyobb valószínűséggel fogyaszt többet. Ez azt is eredményezheti, hogy a gyomor nem termel elegendő emésztőenzimet, ami rosszabb tápanyag-felszívódáshoz és alacsonyabb energiaszinthez vezethet. Ezt a „ördögi kört” úgy lehet megszakítani, ha különválasztjuk az étkezést és például a tévézést.
Sok szülő ad nassolni valót a gyermekének, hogy lefoglalja, holott a legkisebbeknek is meg kellene tanulniuk elfoglalni magukat étel nélkül. Az is előfordul, hogy az édesség a jutalom, vagy annak megvonása a büntetés eszköze, ami viszont hosszú távon azt eredményezi, hogy a gyerkőc egészségtelen módon viszonyul az étkezéshez.
A szülők gyakran választják a gyorsan elkészíthető, feldolgozott élelmiszereket felgyorsult életmódjuk miatt. Ezek az ételek azonban tele vannak cukorral és zsírral, amelyek súlygyarapodáshoz vezetnek. Jobb megoldás, ha természetes, egészséges alapanyagokból főzünk.
Problémát jelent továbbá, hogy a fiatalok egyre kevesebb időt töltenek mozgással. A mobiltelefonok és tabletek elterjedése hozzájárul ahhoz, hogy a gyerekek kevesebb időt töltenek a szabadban, ami növeli az elhízás kockázatát. Jenna arra biztatja a szülőket, hogy a jutalmazás módja legyen inkább egy közös séta vagy játék a szabadban. Az új szokások kialakításával segíthetünk a gyermekeinknek egészségesebb életmódot kialakítani, és megelőzni a súlyproblémákat.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre