Egyre fokozódik a „pulykázós” botrány, miután Karácsony Gergely nem távolította el a BKK vezérigazgatóját. A budapestiek elfogadhatatlannak tartják a főpolgármester gyengekezűségét.
Dühíti Budapest lakóit, hogy Karácsony Gergely nem távolította el a BKK vezérigazgatóját az utazókat „lepulykázó” megjegyzése miatt. De Walter Katalinnak már a suttyomban bevezetett, majd villámgyorsan megbukott járatritkítás miatt is felelnie kellett volna, ha a főváros vezetése komolyan gondolná, hogy érdekli az emberek véleménye. De a baloldali városvezetés semmit nem csinált még akkor sem, amikor egy sajtóbeszélgetésen azt nyilatkozta a vezérigazgató, hogy az utasok véleményét azért nem kérdezték meg a járatritkításról, mert az olyan lenne, mintha a hálaadás előtt megkérdeznék a vágásérett pulykát, hogy mi legyen vele. Ez az utasokat sértő megfogalmazás országos botrányt robbantott, melynek következtében a vezérigazgató lemondását követelték.
A botrány következményeként az utazóközönség és politikai szövetségesek is Walter Katalin lemondását követelték. A közlekedési szakértők és politikusok egyaránt elítélték a vezető megjegyzését, és hangsúlyozták annak elfogadhatatlanságát. A kirobbant botrány ellenére Karácsony Gergely nem váltotta le a vezetőt, ami még jobban kiverte a biztosítékot a fővárosiaknál.
Vissza kellett volna küldeni onnan ahonnan jött, Amerikába, azt meg ki se mondom, hogy kit kellett volna levágni, ez a véleményem
– mondta Lajos a botrányos kijelentésekre reagálva.
Karácsonyt ki kéne rúgni a fenébe, Magyarországról is kitiltani. Az ilyen az nem ember. Tönkreteszi Magyarországot, menjen ő a fenébe, ez csúnya dolog volt
– mondta István felháborodottan, majd megjegyezte, hogy a BKK-vezér esetén minimum lett volna a kirúgás. Hogy ez nem történt meg, az a főpolgármester alkalmatlanságát mutatja: Karácsony Gergelyék így lenézik az utazóközönséget.
Mindenképpen le kellett volna váltani, de Karigeri nem olyan
– mondta Éva, aki szerint Karácsony gyengekezű vezető.
Leváltottam volna, és hát ideje lenne ott példát mutatni, példát statuálni. Ha valaki döntéshozói, vezetői székben van, az nem viselkedhet így, pont nekik kéne példát mutatni
– mondta Attila.
Ha magától lemond, az a minimum. Ilyen hangnemet nem engedhet meg az emberiség ellen. Miféle dolog ez? De hát, mint tudjuk, ismerjük, a baloldalon lévők soha nem mondanak le
– jelentette ki István, aki szerint nem a lemondását kellett volna „felajánlania”, hanem a felmondását beadnia. Hozzátette, hogy ha valaki figyeli a politikát, akkor azt láthatja, hogy a baloldalon soha nem vállalják a tetteikért a felelősséget az emberek.
Alig telt el pár nap a BKK suttyomban bevezetett járatritkítása óta, akkora népharag zúdult Karácsonyra, hogy visszavonják a menetrendváltozást.
Nem kevés, összesen 53 járatról volt szó, köztük olyan fontosakkal, mint az 1-es villamos vagy a 9-es busz. Az intézkedések váratlanul érték az utazóközönséget, akiknek szokásos utazási idejük jelentősen megnőtt a változások hatására. A járatritkításon még Karácsonyék politikai szövetségesei is kiakadtak. A bevezetett új rendelkezés koporsójába Walter Katalin, a BKK vezérigazgatója verte be azzal a felháborító válaszával a szöget, amikor azzal akarta magyarázni azt, hogy miért nem kérdezték meg az embereket a ritkítás kapcsán, hogy az olyan lett volna, mintha „hálaadás előtt megkérdeznék a vágásérett pulykát, hogy mi legyen vele”.
A főpolgármester szerint nem volt járatritkítás Budapesten, csak átszervezés – legalábbis ezt állította az ATV-ben a balliberális főpolgármester, majd nem sokkal később bevallotta: valóban volt járatritkítás. „Lesz még módunk arra, hogy a kerületekkel egyeztetve egy jobb menetrendet alakítsunk ki, de ezt nem a kampányban kell megcsinálni” – magyarázta Budapest főpolgármestere. Magyarán beígérte, hogy később a lehető leghamarabb mégiscsak megritkítják a budapesti buszjáratokat...
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre