A kutatók ezt egy nagyon fontos dologgal is összekötötték, amely akár az életünkre is nagy hatással lehet.
Döbbenetes felfedezést tettek a minap a tudósok. A szakemberek először egy régóta nem működő vulkánt kerestek a kanadai tengerekben, arra számítottak, hogy egy szunnyadó, jeges vizekben nyugvó halmot találnak majd. Azonban nem így lett…
Azonban amikor a csapat - Dr. Cherisse Du Preez tengerbiológus vezetésével - megérkezett az ország csendes-óceáni partjainál lévő nem működő tűzhányóhoz, azt tapasztalták, hogy a vulkán meleg vizet spriccel.
A forró, ásványi anyagokban gazdag folyadék, amelyet a víz alatti vulkánból lövelt ki, amely lehetővé tette a tengeri élőlények túlélését a mélytengerben. A kutatókat ennél még jobban meglepte azt, hogy a szóban forgó csúcsot hatalmas tojások tarkították.
Ám ezekről később kiderült, hogy tojásokat egy tengeri állat tojta, amelyet csendes-óceáni fehér rája néven azonosítottak. A tudósok közölték, hogy kéthetes expedíciójuk alatt vették észre a lényt.
Ez egy igazán különleges hely. A csendes-óceáni fehér rájákkal korábban a Galapágos-szigeteken találkoztunk, és azt hiszem, egy-két tucatnyi tojásról volt szó.
- fejtette ki Dr. Cherisse Du Preez.
A tudósok szerint akár négy évig is eltarthat, mire a csendes-óceáni fehér rája fiókák kikelnek és kifejlett felnőtt egyedekké válnak.
A tengerfenék sekély csúcsa szinte egy korallkert ezen vízi állatok számára, és biztonságos bölcsőhely a fiatal egyedek számára, hogy növekedjenek, mielőtt leereszkednének a mélybe
– magyarázta a kutatócsapat vezetője, aki hozzátette, hogy tojásokkal borított tenger alatti hegy nem áll védelem alatt, így az ki van téve a különböző halászati tevékenységeknek.
A kutatócsoport megígérte, hogy folytatják a kutatást. A csapat a megfigyeléseit egy Youtube-ra feltöltött videóban ismertette – írja az Unilad.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre