Nyitrai Zsolt: A magyar gazdák a szövetségeseink - Videó!

A miniszterelnök főtanácsadója ismét megerősítette, többé senki nem vezethet be földadót Magyarországon.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2023.10.22.
Módosítva: 2023.10.22.
gazdák földadó Nyitrai Zsolt

Magyarország legnagyobb élelmiszer exportfejlesztési találkozójáról a 81. OMÉK-ról jelentkezett be Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója, aki az alábbiakat mondta el egy kisfilm keretein belül:

Fotó: Nyitrai Zsolt Facebook-oldala

"A Gyurcsány kormányzás idején a baloldal külföldi kézbe akarta adni a hazai földeket, állandósultak a gazdatüntetések, és teljesen tönkretették az élelmiszeripart. Az elmúlt időszakban szintén rendkívüli nehézségekkel kellett megküzdeniük a gazdáknak – aszály, a háború miatt emelkedő energiaárak, olcsó ukrán gabona.

A baloldal miniszterelnök -jelöltje pedig bevezette a földadót

Az ukrán gabonát megállítottuk, a földadót eltöröltük. A magyar gazdák minden helyzetben számíthatnak Magyarország Kormányára idehaza és Brüsszelben egyaránt!"

- írta a Facebook-oldalán megosztott videó mellé Nyitrai Zsolt.

A 2010 előtti baloldali kormányok nem képviselték a magyar gazdák érdekeit, Gyurcsányék eladták volna a magyar földet külföldieknek, kiárusították az élelmiszeripart, állandósultak a gazdatüntetések - fűzte hozzá.

A főtanácsadó szerint a baloldal miniszterelnök-jelöltje a saját településén bevezette a földadót, és ha hatalmon lennének, ez országos lenne. Ezt egy törvénymódosítással sikerült megakadályozni - emlékeztetett, rámutatva: így a jövőben többet nem lehet földadót bevezetni Magyarországon.

Nagy István agrárminiszter a videóban arról beszélt, hogy rendkívüli nehézségekkel kellett megküzdeniük a gazdáknak az elmúlt időszakban, ezek voltak: az aszály, a háború és az erre adott szankciók, az energia-veszélyhelyzet valamint az Ukrajnából beérkező olcsó termékek.

Az idei Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásáron (OMÉK) ezekre keresték a válaszokat - tette hozzá. Kiemelte: ahhoz hogy a magyar gazdák versenyképesek és eredményesek legyenek, új nemesítésekkel ellenállóbb fajtákra, tömegtermelés helyett vetőmagtermesztésre kell átállni, és további technológiai fejlesztések, mint az agrárdigitalizáció szükségesek.

A tárcavezető hangsúlyozta, hogy a magyar gazdatársadalom a kormányra mindig és minden körülmények között számíthat, mert olyan stratégiai együttműködés van a két fél között, amely hosszú időre megalapozza és biztosítja a nyugodt és biztonságos fejlődést.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás