Átlagosan évi 60 ezer forintot is megtakaríthatnánk!
Tudtad, hogy szeptember 29-ét, azaz pont ezt a pénteket élelmiszer-pazarlás elleni világnappá nyilvánította az ENSZ? Nagy ügy, vonhatnád meg a vállad, miközben tényleg nagy ügy, a statisztikák szerint ugyanis évente 65 kiló, azaz becslések szerint 60 ezer forintnyi élelmiszert dobunk a kukába!
Jöjjön 8+1 tipp, ami segít az élelmiszer-pazarlás visszaszorításában, azaz a spórolásban:
1. A legtöbb kidobott étel maradék: ránk száradt pékáru, fonnyadt zöldség és gyümölcs. Ez a pazarlás kis odafigyeléssel visszaszorítható. A tudatosság forintokban mérhető.
2. Érdemes kevesebbet vásárolnunk, kevesebbet szednünk vagy épp kisebb adagot lefőznünk.
3. A romlandó ételeket még idejében a fagyasztóba vagy a hűtőszekrénybe kell tenni.
4. Akár fotó is készíthető a fridzsider tartalmáról, hogy vásárláskor fel tudjuk mérni, valóban szükség van-e az adott termékre.
5. Érdemes megfontolt bevásárlólistát készíteni.
6. Át kell gondolni, hogy az akciós termékre valóban szükség van-e, és elfogy-e a nagyobb kiszerelés.
7. Aranyszabály, hogy éhesen nem megyünk boltba!
8. Nyugodtan kifőzhető a lejárt száraztészta.
+1. Sokan még az ehető élelmiszereket is kidobják csupán azért, mert félreértelmezik a csomagoláson feltüntetett időpontokat. A fogyaszthatósági idő például egy felvágottnál valóban azt jelenti, hogy a lejárat után az élelmiszer elfogyasztása már nem biztonságos, ám a minőségmegőrzési idő lejárta után biztonsággal fogyaszthatók az ételek. A száraz tésztát, rizst, lekvárokat, olajokat megfelelő tárolás mellett nyugodtan elfogyaszthatjuk a minőségmegőrzési idő lejárta után is, mert az csak azt jelenti, hogy a minőséget szavatolja a gyártó az adott időpontig.
S hogy mit kezdenének az emberek a fenti trükkökkel megspórolt évi hatvanezer forinttal? Az alábbi videóból ez is kiderül:
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre