Minden diák erre várt! Nyilvánosságra hozták a felsőoktatási ponthatárokat

Nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat szerda este. Ezzel eldőlt, hogy a több mint 126 ezer jelentkező közül az általános eljárásban hányan kerülnek be egyetemre, főiskolára.



Megosztás
Szerző:
Létrehozva: 2023.07.26.
Módosítva: 2023.07.26.
egyetem Budapest park Pont ott parti ponthatár

A diákok 20 órától SMS-ben közvetlen értesítést kaptak, ezzel párhuzamosan a felvi.hu oldalon is tájékozódhatnak a ponthatárokról, de nyomon követhetők az eredmények a Facebookon is.

Ide kattintva a felvi.hu oldalán az egyetemet majd a megfelelő kart kell kiválasztani és azonnal láthatod a felvételi ponthatárt!

Fotó: Czeglédi Zsolt

Idén a Kulturális és Innovációs Minisztérium, az Oktatási Hivatal (OH) és a HÖOK Közhasznú Nonprofit Kft. a fővárosban a Budapest parkban szervezte meg a Pont ott partit, ahol számos felsőoktatási intézmény és az OH is információs pulttal várta az érdeklődőket.

Az országban számos helyszínen szerveztek eredményváró rendezvényt, a főváros mellett Egerben, Miskolcon, Debrecenben, Pécsett, Szegeden, Győrben, Kecskeméten, Salgótarjánban is tartanak Pont ott Partit.

 

Varga-Bajusz Veronika: bíznak a fiatalok a magyar felsőoktatásban

A felsőoktatásba idén jelentkezők magas száma azt bizonyítja, hogy a magyar fiatalok bíznak a felsőoktatásban - jelentette ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatorna szerda esti műsorában.

Varga-Bajusz Veronika az idei felsőoktatási ponthatárok esti kihirdetése kapcsán elmondta, hogy egy felvételiző maximálisan 500 pontot gyűjthet össze, ami a középiskolai tanulmányi eredményekből, a felvételin elért pontszámból, az érettségin szerzett érdemjegyekből, valamint a többletpontokból tevődik össze.

A helyettes államtitkár közölte, idén az egyetemek a korábbiaknál nagyobb jogosultságot kaptak arra, hogy kiket kívánnak intézményeikbe felvenni, ez azért is fontos, mert így lehetőségük nyílik rá, hogy az adott térségben élőkkel együtt gondolkozva segíthessék saját környezetük fejlődését.

Varga-Bajusz Veronika elmondta, hogy a jelentkezők körében idén is a gazdasági területek a legnépszerűbbek, de jelentősen felzárkóztak melléjük mások mellett például a műszaki, mérnöki karok is és külön kiemelte, hogy a tavalyihoz képest mintegy 65 százalékkal többen jelentkeztek pedagógusképzésekre, ami a magyar felsőoktatásba vetett bizalom erősödését is jelzi.

A helyettes államtitkár aláhúzta, hogy a korábbi évekkel ellentétben ma már alig van friss diplomás álláskereső, a fiatalok a diplomaszerzést követően átlag 36 nap alatt el tudnak helyezkedni és másfélszer magasabb bérre számíthatnak, mint a diplomával nem rendelkezők.

Idén rekordszámú, 11 magyar egyetem került be a világ legjobbjai közé, ami többek között a teljesítményalapú finanszírozásnak, a versenyképesség javulásának és a lemorzsolódás csökkenésének is köszönhető - ismertette.

Budai Marcell, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) sajtófőnöke elmondta, hogy a Budapest parkban megrendezendő Pont ott Partira telt házat, mintegy 12 ezer embert várnak.

Kitért rá, hogy idén csak egy könnyítés történt a felvételi eljárásokban, az igazi, mélyreható változások jövőre lépnek életbe. Felhívta a figyelmet arra, hogy aki esetleg most nem nyer felvételt, az a pótfelvételi során kaphat majd egy újabb lehetőséget.

Az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat szerda este nyolc órakor hirdették ki, ekkor derült ki, hogy a több mint 126 ezer jelentkező közül kik nyertek felvételt az egyetemekre, főiskolákra. A leendő hallgatók sms-ben kapnak értesítést arról, hogy felvették-e őket. A főváros mellett Egerben, Miskolcon, Debrecenben, Pécsett, Szegeden, Győrben, Kecskeméten, Salgótarjánban és Miskolcon is szerveztek eredményváró rendezvényt, Pont ott Partit.

 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás