Nagy bejelentést tett a NASA: életjeleket találhattak a Szaturnusz egyik holdján

A NASA egyre biztosabb lesz abban, hogy az élet kialakulhatott más bolygókon is.



Megosztás
Szerző: PT
Létrehozva: 2023.06.17.
űrkutatás élet a Földön kívül NASA

Újabb szintet lépett az űrkutatás. A NASA az independent.co.uk oldalán jelentette be a nagy hírt, miszerint: foszfátokat találtak a Szaturnusz Enceladus holdján, egy új, áttörést jelentő felfedezés során, amely megerősíti a reményt, hogy idegen életet találjanak naprendszerünkben.

Ez az első alkalom, hogy foszfort találtak óceánban a Földön kívül, és ez jelentős fejlődést jelent a többi óceáni világ megértésében - közölték.

Fotó: Pixabay/képünk illusztráció

 

Az Enceladus az egyik legvalószínűbb remény a közeli földönkívüli élet megtalálására

A szakemberek úgy vélik, hogy a Szaturnusz Enceladus holdjának külső rétegét jég borítja, de alatta egy globális óceán található, amely otthont adhat az idegen életnek. A tudósoknak sikerült megvizsgálniuk ezeket a csóvákat, hogy jobban megértsék magát az óceánt, beleértve az új tanulmányt is.

A legutóbbi tanulmány kutatói a Cassini-misszió adatait használták fel – amely a Szaturnusz és az Enceladus körül repült –, hogy kiderítsék, miből állnak az óceánok.

Nemcsak foszfort találtak, de az adatok alapján arra a következtetésre jutottak, hogy legalább százszor nagyobb koncentrációban lehet jelen, mint a Föld óceánjaiban.

A foszfor önmagában nem az élet bizonyítéka

Mint írták, a Földön azonban a foszforvegyületek jelenléte a vízben döntő fontosságú a biológiai aktivitás szempontjából, ezért ez kulcsfontosságú annak megítélésében, hogy egy távoli világ képes-e fenntartani az életet.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás