Döbbenetes felfedezés: kövekkel kirakott utat találtak a horvát régészek a tenger alatt

Mint kiderült, 7000 évvel ezelőtt azon az útmaradványon emberek jártak.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2023.05.08.
Módosítva: 2023.05.08.
tudomány Horvátország tenger

Hétezer éves út maradványaira bukkantak horvát régészek a tenger alatt Soline település közelében, Korcula szigetén, Korcula várostól mindössze 2 kilométer távolságra – közölte vasárnap a zárai (Zadar) egyetem.

Fotó: YouTube

Búvárrégészek a tengeri iszap lerakódásai alatt fedezték fel a gondosan kövekkel kirakott utat, amely összekötötte a mesterségesen létrehozott őskori települést Korcula szigetének partjával. 

Az út négy méter széles volt, és 7000 ezer évvel ezelőtt azon jártak az emberek 

– tették hozzá.

Az elsüllyedt szigetet már korábban megtalálták, és az ott fellelt famaradványok szénizotópos kormeghatározása egyértelműen kimutatta, hogy a rajta lévő település Kr. e. 4900-ban már létezett.

Eközben Korcula szigetének másik oldalán a zárai egyetem régészei további kutatásokat végeztek a Gradina-öbölben, Vela Luka közelében. Igor Borzic, a kutatás vezetője furcsa építményeket vett észre az öböl tengerében, így a Soline lelőhelyen búvárkodó régészcsoport átvizsgálta a Gradina-öböl középső részét. Mindenki nagy örömére kiderült, hogy körülbelül négy-öt méter mélységben, a solineivel szinte teljesen megegyező település létezett – emelte ki a sajtóközlemény.
A lelőhelyről a neolitikus korszakból származó leletek, egyebek között kovakő pengék, kőbalták és malomkőtöredékek kerültek elő – írja az MTI.

 

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás