Külföldről azzal a szándékkal adtak pénzt, hogy új kormányt válasszanak a magyarok.
Külföldről azzal a szándékkal adtak pénzt, hogy új kormányt válasszanak a magyarok, és ne a jelenlegi kormánypártokat. Magyarországról pedig voltak, akik ezért ennek érdekében hajlandók voltak a törvényeket megszegve pénzt elfogadni
- mondta Gulyás Gergely, a Miniszterelnökség vezetője a Kormányinfón. Mint ismert, a baloldal közel négymilliárd forintnak megfelelő dollárt kapott külföldről a 2022-es kampányára.
A „guruló dollárbotrány" ügyében kérdezték Gulyás Gergelyt a Kormányinfón azzal kapcsolatban, hogy az ellenzéki pártok adózási szabályokat sérthettek meg. Milyen következményei lehetnek?
Gulyás Gergely elmondta:
a legsúlyosabb pártfinanszírozási botrányról van szó a rendszerváltás óta, az ügy teljes körű feltárása most a legfontosabb. Részben ez megtörtént az Állami Számvevőszék részéről, a parlament meg fogja hallgatni a vezetőjét, de a pártokat először reagáltatni kell, akkor lesznek meg a részletes adatok
- írja az Origo.
A Miniszterelnökség vezetője szerint külföldről azzal a szándékkal adtak pénzt, hogy új kormányt válasszanak a magyarok, és ne a jelenlegi kormánypártokat. Magyarországról pedig voltak, akik ezért ennek érdekében hajlandók voltak a törvényeket megszegve pénzt elfogadni - tette hozzá.
A rendszerváltás óta példátlan baloldali kampányfinanszírozási botrány még tavaly nyáron robbant ki, amikor Márki-Zay Péter, a baloldal bukott kormányfőjelöltje egy interjúban elárulta, hogy az Egyesült Államokból kapott pénzt kampányra a baloldal. Összefoglalva, eddig arról volt szó, hogy az Amerikai Egyesült Államokban közvetlenül a választások előtt alapított Action for Democracy (AfD) nevű szervezet, amelyet Karácsony Gergely várospolitikai főtanácsadója, egyben Bajnai Gordon korábbi tanácsadója, Korányi Dávid vezet, 1,8 milliárd forintot utalt át a Márki-Zay Péter-féle Mindenki Magyarországa Mozgalomnak (MMM), amely a pénz nagy részét, mintegy 1,4 milliárd forintot továbbadott a Bajnai-közeli érdekeltségbe tartozó DatAdatnak.
Gulyás az ukrajnai háborúval kapcsolatban elmondta, a kormány továbbra is fenntartja azt az álláspontját, hogy tűzszünetre és béketárgyalásokra van szükség.
Kérünk mindenkit, pártpolitikai hovatartozásra való tekintet nélkül támogassák a békepárti határozatot
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre