A hazai ügyvédek is felkarolták Sümegi Gyuláné ügyét, és saját gyűjtést indítottak, hogy támogathassák a beteg, fedél nélkülivé vált családanyát.
Egy nap sem kellett ahhoz, hogy Sümegi Gyuláné elveszítse mindezt, amiért csaknem 60 éve alatt megdolgozott, küzdött. A szalkszentmártoni asszonynak tűz ütött ki a házában, miközben ő kemoterápiás kezelésén tartózkodott. Mire a kezelés után hazaért, otthona hamuvá lett. Az édesanya tragédiájának híre körbejárta az országot, és gyűjtés indult Terike megsegítésére. Nagyon sokan, az ország minden tájáról segítettek valamivel az asszonynak.
A Bács-Kiskun vármegyei asszony sorsa sokakat megérintett, és falujában szervezett gyűjtésbe kezdtek, hogy segítsenek a szerencsétlen sorsú családnak. Megszólaltattuk a falu polgármesterét, Gulyásné Horváth Tündét is, aki elmondta, hogy Terikének nagyon nehéz volt elfogadnia mások segítségét, mert nem az a típus, aki kérne, de meggyőzték, hogy az ő helyzetében ezt nem kell szégyellnie.
A magyar ügyvédek is gyűjtésbe kezdtek, köszönhetően dr. Fodor Katalinnak, aki szalkszentmártoni, és így az elsők között értesült Terike tragédiájáról.
Amikor megtudtam, hogy mi történt a szülőfalumban Terikével, azonnal tudtam, hogy valamit tennem kell, és beszéltem a polgármester asszonnyal, hogy megtudjam, hogyan segíthetnék. Ezután egy felhívást tettem közzé a budapesti ügyvédek közösségimédia-csoportjában, ahonnan több támogató ügyvédkolléga is jelezte segítő szándékát. A kollégáimmal igyekszünk mindig azokon segíteni, azokat támogatni, akik erre rászorulnak – tettük, tesszük ezt a kárpátaljai magyarokkal is, az orosz–ukrán háború kezdete óta
– kezdte mondandóját az ügyvédnő, aki arról is beszélt, hogy egyik kedves kolléganője, dr. Molnár Adél biztatására kezdték meg adománygyűjtési akciójukat, ami már a fővárosi jogászokon túlnőtte magát, és országszerte gyűjtenek Terikének, hogy minél előbb vásárolhasson egy konténerházat.
„Egymillió forint összegyűjtését tűztük ki célul addig, amíg a polgármesteri hivatallal együttműködő helyi segítők a leégett ház romjainak eltakarítását elvégzik, és az új konténerház betonalapját elkészítik. Hisszük, hogy összefogásunk sikeres lesz, és bízunk benne, hogy támogatásunk hozzájárulhat ahhoz, hogy mihamarabb fedél kerüljön a családanya és fia feje fölé”
– osztotta meg velünk az ügyvédnő.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre