A Mars egyik kráterében bukkantak opálra, ami arra utal, hogy folyékony víz és mikrobiális élet lehetett jelen a bolygón.
A NASA Mars-járójának adatai szerint egy ősi, kiszáradt tómeder van a Marson, és a Gale-kráter hemzseg a drágakövektől. Az opálok bizonyítékai lehetnek annak, hogy a víz és a kovasavakban gazdag kőzetek kölcsönhatásba léptek a Mars felszínén.
A tudósok gyakran a vízre összpontosítanak, amikor a Földön kívüli élet jeleit keresik, mivel ez kritikus az életfeltételeinket tekintve – írja a livescience.com. De mivel a Marson már nincs víz, a kutatóknak az egykor ott létező víz geológiai jeleire kell vadászniuk. Ezek pedig a jelek szerint jelen is vannak a vörös bolygó kőzeteiben és talajában. Mint kiderült, az opálos kőzetek a kráterben mindenhol előfordulnak. A felfedezésből arra is lehet következtetni, hogy a meder egyes helyein a véltnél tovább fennmaradt a víz, amely az életnek is kedvezhetett.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre