
Novák Katalin Párizsban: lerótta a tiszteletét a magyar áldozatok előtt - Fotók!
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a MetropolA köztársasági elnök párizsi látogatása során az Air France légitársaság 2009-es riói katasztrófájának emlékműve előtt tisztelgett, amelyen öt magyar név is szerepel.
Novák Katalin párizsi látogatása során elment a Père-Lachaise temetőbe, ahol az egykori légikatasztrófa áldozati előtt rótta le a kegyeletét és erről közösségi oldalára is kitett néhány képet.
„A párizsi Père-Lachaise temetőben az Air France légitársaság 2009-es riói katasztrófájának emlékművén öt magyar neve is olvasható. Az egyik áldozat a konduktorként életét a mozgássérült gyermekek segítésének szentelő Szarvas Rita volt. Rita férje egy megrendítő levélben hívta fel a figyelmem a tragédiára, és osztotta meg velem felesége és fia elvesztésének történetét. Levelében arra kért, hogy franciaországi látogatásom esetén keressem fel az emlékművet, ezért párizsi utam részeként a síremléknél leróttam kegyeletemet Rita, fia és az összes magyar áldozat előtt. A temetőben álló Nagy Imre emlékműnél is virágot helyeztem el. Isten nyugosztalja az áldozatokat és békességet kívánok a hozzátartozóknak!” - olvasható a bejegyzésben.
A legfrissebb hírekért kövess minket az Metropol Google News oldalán is!
Top hírek


Gyászol a filmes világ: 36 évesen hunyt el a tehetséges színésznő
Hayden Panettiere-t gyászolják szerettei.

Sziklaomlás rázta meg a strandot, méterekre voltak a fürdőzők – VIDEÓ
Vörös porfelhő lepte el a partot az omlás után.
Hírlevél-feliratkozás
Hírlevél-feliratkozás
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre