
Ez a két magyar pilóta volt az első, aki átrepülte az Atlanti-óceánt - 94 éve indultak útnak
Mutatjuk, hogy zajlott az Atlanti-óceán átrepülése 1931-ben.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy moszkvai szállóban, a balesetben legkevesebb nyolcan életüket vesztették.
A TASZSZ a mentőszolgálatokra hivatkozva azt írta, hogy az áldozatok mindnyájan migránsok voltak, de az állampolgárságukat nem közölte. A rendkívüli helyzetek minisztériuma szerint halálukban döntő szerepet játszott, hogy a szállásnak, amely egy 15 emeletes lakóház földszintjén működött, az összes ablakát berácsozták, a vészkijárat is el volt torlaszolva, és nem működött a tűzjelző berendezés sem. A lakók emellett sokáig maguk próbálták meg elfojtani a tüzet, és későn riasztották a tűzoltóságot.
Az orosz főváros keleti részén lévő épületből mintegy kétszáz embert menekítettek ki. Az első feltételezések szerint a tüzet rövidzárlat okozhatta. Az összes áldozat egy szobában lakott, halálukat füstmérgezés okozta.
Az ügyben az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) büntetőeljárást indított.
Mutatjuk, hogy zajlott az Atlanti-óceán átrepülése 1931-ben.
Rejtélyes körülmények között halt meg.
Hazafelé tart a második magyar kutatóűrhajós.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.