A virológus eléggé aggasztó bejegyzést tett a majomhimlővel kapcsolatban. Ha igaza van, akkor akkor van miért aggódnunk.
Az amerikai járványügyi hivatal (CDC) közölte a statnews.com információja szerint, hogy a genetikai adatok szerint legalább két különböző majomhimlő-járvány zajlik Európában és Amerikában. Az eredmény meglepő és azt jelzi, hogy a járvány régebb óta és szélesebb körben terjed, mint eddig hitték.
Ezzel kapcsolatban osztott meg Twitter-oldalán Kemenesi Gábor, a Pécsi Tudományegyetemen működő Virológiai Nemzeti Laboratórium virológus kutatója egy bejegyzést, amely komoly aggodalomra ad okot.
„Ez a majomhimlő-történet egyre rosszabbul fest. Úgy tűnik egy ideje már elkezdődött a történet. Ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy sikerült Afrikán kívüli állatokra áthurcolni, ez magyarázná a két külön klasztert. De ha nem ez akkor valami hasonló megdöbbentő lesz” – írja posztjában.
„Vagy tényleg csupán »megtaláljuk« amit eddig nem, az biztos, hogy az elmúlt évtizedekben nem kezelt afrikai helyzet bosszulja most meg magát. Egyre több eset Afrikában = egyre több eset máshol + egyre nagyobb kitörési kockázat” – tette hozzá arra alapozva, hogy a szakemberek szerit régebb óta van jelen a vírus Afrikán kívül, mint ahogy eddig feltételezték.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre