A Metropol utánajárt olvasóink kérésére annak, hogy milyen okból vágják ki a II. kerületi fákat, és kerülnek-e a helyükre új növények.
Lapunk több olvasója is jelezte szerkesztőségünknek, hogy néhány napja fakivágások kezdődtek a II. kerületi Hidegkúti úton. A környéken lakók szerették volna tudni, pontosan mi és milyen okból történik a fákkal. Lapunk a Főkerttől megtudta, hogy július 15-ig elvégzik az út balesetveszélyessé vált fáinak kivágását.
A Főkert szakemberei a szokásos tavaszi állapotfelmérés után megkezdték a Hidegkúti út fasorának megújítását, ami ebben az esetben nem csupán ifjításokat, különböző seb-, odú- és üregkezelési munkálatokat jelentett, de kénytelenek 32 leromlott állapotú, így balesetveszélyessé vált fát kivágni. A favizsgálatot a szakemberek a Magyar Faápolók Egyesülete által kidolgozott részletesebb módszerrel végezték, amikor a gyökérzet, a törzs és a korona állapotát is alaposan megvizsgálják. A kivágásokat minden esetben zoológiai vizsgálat előzte meg, ami azt jelenti, ellenőrzik él-e a fán védett állat, vagy van-e rajta fészkelő madár, tojás vagy fióka, mert ha igen, a kivágását minden esetben elhalasztják. Mint megtudtuk erre a végletes megoldásra azért volt szükség, mert a fák gyökérnyaka elkorhadt, így egy nagyobb szél bármikor kidönthette volna őket.
Szerencsére a környéken élők megnyugodhatnak, mert a kivágott fákat még idén ősszel pótolni fogják. A kivágott fák fadiagnosztikai adatlapjai, a 63 oldalas részletes, fényképekkel dokumentált, a fákat egyenként bemutató jegyzőkönyv, csakúgy mint minden esetben, megtekinthető a Főkert honlapján.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre