Sok koronavírus-fertőzésből gyógyult életét keserítik meg a betegséget követően még 12 héttel is gondot okozó panaszok. A koronavírusból visszamaradt long-Covid-tüneteket érdemes kivizsgáltatni.
A WHO szerint a koronavírus-fertőzésből felépültek többsége szövődménymentesen gyógyul, ám 10-20 százaléknál különféle közép- és hosszú távú hatások jelentkeznek, amelyeket nem szabad figyelmen kívül hagyni. A fertőzés okozta long-Covid-szindróma a szervezetben gyulladásos és immunológiai reakciókat indít el. Ezek az elváltozások több szervet is érinthetnek, és nagyon változatos tüneteket, betegségeket okozhatnak. Ezt pedig a még enyhe tünetekkel a betegséget átvészelőknek is érdemes az orvosok által elrendelt alapos, átfogó vizsgálatokkal feltérképezni a mielőbbi gyógyulás érdekében. Az orvosok a hozzájuk érkező tünetek alapján küldik vizsgálatokra a long-Covid-panasszal érkezőket. Ezek közül a leggyakoribbakat gyűjtötte össze a Generali a Biztonságért Alapítvány.
– hasi ultrahang
– kiegészítő laborvizsgálatok
– tüdőgyógyászati
– fül-orr-gégészeti
– szemészeti
– gasztroenterológiai vizsgálatok
v tartós fáradékonyság, levertség
– szívdobogás érzése
– fejfájás
– alvászavarok, álmatlanság, rémálmok
– ízületi- vagy izomfájdalom
– köhögés
– nehéz légzés
– hőemelkedés
Elkészült a Metropol Nagy Budapesti Korrupciótérképe! Nézd meg, melyik kerületben mennyit loptak – kattints a milliárdokért!
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre