A tudósok folyamatosan vizsgálják a koronavírus kockázatait. A több mint két éve kezdődő pandémia ellen már létezik védőoltás, azonban a szakemberek megállás nélkül kutatják, keresik, hogyan lehetne teljes biztonsággal legyőzni a koronavírust.
2019. december vége óta életünk megkerülhetetlen részévé vált a koronavírus. Amiről, ha azt gondoltuk, hogy egy szempillantás alatt eltűnik, akkor talán ennél nagyobbat nem is tévedhettünk, a jó hír azonban, hogy beépül a betegségek közé és idővel olyan lesz, mint egy egyszerű influenza. A tabletták és a csodapirulák feltalálásáig azonban egyetlen módszerrel, az oltás felvételével védekezhetünk a vírus ellen.
A koronavírus megjelenésére az országok különböző módokon reagáltak, mindegyik nemzet valamilyen más korlátozó intézkedéssel próbálkozott, amelyek több-kevesebb sikerrel be is váltak. Volt olyan állam, amely az azonnali tesztelés mellett tette le a voksát, míg egy másik inkább kontaktkutatást végzett, hogy ezzel is minél előbb megelőzze a járványgócok kialakulását, és bizony a legextrémebb esetben kijárási korlátozást is bevezettek.
A szigorítások azonban csak egy ideig voltak hatásosak. Egyrészt, mivel a gazdaságot minden országban újrakellett indítani, másrészt, amíg a betegségek közé nem épül be a koronavírus, addig is valahogy védekezni kell ellene. Erre a legjobb megoldásnak az oltás bizonyult. Azonban ezt néhány országban későn fedezték fel és még mindig vannak olyan államok, ahol le vannak maradva a vakcinák beadásával.
Az amerikaiak kétharmada és a 65 év felettiek több mint egyharmada nem kapott kritikus biztonsági oltást. A szegényebb betegek, illetve az orvosoktól és gyógyszertáraktól távol élő emberek ott akadályokba ütköznek a vírusellenes tabletták beszerzésében – számol be róla a New York Times.
A koronavírusnak számos rövid és hosszú távú hatása van az egészségünkre. Ezek közül vannak olyanok, amik könnyen átvészelhetőek, és persze van olyan is, amelybe belehallhat az ember, mindez persze függ attól is, hogy az adott ember milyen korban és egészségi állapotban van.
MicroMort (egy a millióhoz az esély a halálra)
Ahogyan azt a cikkben korábban már említettük, a járvány nagy valószínűség szerint nem fog eltűnni, de néha szünetet fog tartani és ilyenkor várhatóan kevesebb lesz az új fertőzöttek és az elhunytak száma is.
Rusvai Miklós virológus erről még február közepén úgy nyilatkozott: a következő héten egyértelműen alacsonyabb értékeket vár. Hozzátette: nyáron a járvány szünetelni fog.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre