Mindenre van egy tökéletes válasz, így van ez az állásinterjú kérdések terén is, ezért összegyűjtöttünk pár tippet az új munka eléréséhez. A munkáltató kíváncsi lehet erősségeinken kívül arra is, hogy miben tudnánk még fejlődni.
Egy-egy állásinterjú alkalmával mindig feljönnek bizonyos kérdések, illetve tesztek, amelyekre akár előre is kidolgozhatod a válaszodat. A felkészülés az interjúra ugyanis nem csak a jól kiválasztott ruha felvételénél kezdődik. Érdemes jól átgondolni, hogy mire kell az embernek számítania. Ezek azok az állásinterjútippek, amelyek hasznosak lehetnek a kiszemelt munka megszerzéséhez.
Az egyik leggyakoribb és legfélelmetesebb kérdése az állásinterjúknak a „beszélj egy hibádról”, ami egy trükkös teszt is egyben. A beszélgetések során természetesen mindenki a legjobb oldalát szeretné megmutatni, ráadásul a lehető legmesszebbről elkerülni a korábbi hibáit. Ennek ellenére fontos kiemelni, hogy megfelelő, előre megtervezett válasszal még az előnyünkre is válhat a szituáció. Ennek érdekében a lifehacker.com összeszedte, hogyan is jöhetünk ki a legjobban, ha ezzel a feladvánnyal találkozunk az állásinterjún.
Fontos oka van annak is, hogy miért használják sokszor ezt a kérdést. A megértése segít abban, hogy a cél megismerése után személyre szabott választ alakítsanak ki a felek. A lényege egészen egyszerűen annyi, hogy az állásinterjú alatt belelássanak abba, hogy hogyan közelíted meg a kihívásokat. A válasz ráadásul azt is bemutatja, hogy mit tanultál a tapasztalataidból, hogyan alkalmazod más helyzetekben a tudásod. Így tehát összességében ezek a tesztek a lehetséges munkáltató számára a gyengeségeid mellett még a problémamegoldó képességeidet is megmutatják. Az pedig pluszpontja, hogy ezzel az őszinteségedet is tesztelik.
Íme, azok az állásinterjútippek, amik segíthetnek az új munka bezsebelésében.
A lifehacker.hu egy munkavállaló személyes tapasztalatát is leírja, hogy ezzel is segítse a lényeg megértését:
– Amikor először elkezdtem dolgozni, olyan feladatot kaptam, amit nem tudtam, hogyan kell befejezni. Meg akartam mutatni, hogy megbízható és tehetséges vagyok, ezért ahelyett, hogy segítséget kértem volna, magam csináltam. Amikor a főnököm azt mondta, hogy jelentős átdolgozásra van szükség, rájöttem, hogy jobb, ha merek felvilágosítást és támogatást kérni, ha nem tudom biztosan, hogyan kell végrehajtani egy műveletet. Most minden feladat elvégzése előtt megbizonyosodok arról, hogy teljesen megértem, mire számíthatunk – és hogyan kell csinálni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre