A sokszervi gyulladáson (PIMS) átesett gyerekeknek létrehozott ambulancia célja, hogy a heveny tünetek visszahúzódása után figyelemmel kísérjék, van-e a betegségnek bármilyen hosszú távú egészségügyi hatása. A Semmelweis Egyetem (SE) újonnan megnyílt szakambulanciájára az ország bármely pontjáról érkezhetnek felülvizsgálatra a PIMS-en átesett gyermekek – olvasható az egyetem honlapján.
A koronavírus-fertőzés gyerekeknél általában enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen zajlik, de egyes esetekben kései szövődményként súlyos sokszervi gyulladás jelentkezhet a fertőzés után 2-4 héttel. A most, sokszervi gyulladáson (PIMS) átesett gyerekeknek létrehozott ambulancia célja, hogy a heveny tünetek visszahúzódása után figyelemmel kísérjék, van-e a betegségnek bármilyen hosszú távú egészségügyi hatása. A Semmelweis Egyetem (SE) újonnan megnyílt szakambulanciájára az ország bármely pontjáról érkezhetnek felülvizsgálatra a PIMS-en átesett gyermekek – olvasható az egyetem honlapján.
Az SE két gyermekklinikájának online felületén lehet előzetesen jelentkezni az új, országban egyedülálló szakrendelésre, ám a sokszervi gyulladás akut tüneteivel nem a szakambulanciához kell fordulni. Ide kimondottan a PIMS-en átesett gyerekeket várják vissza, hogy a legmodernebb laboratóriumi és képalkotó vizsgálatokkal térképezzék, milyen hosszú távú hatása lehet a gyerekek egészségére a sokszervi gyulladásnak.
– súlyos szervi károsodással járó krónikus betegséggel küszködőknél
– komoly fejlődési zavarokkal élők körében
– kóros elhízásban szenvedőknél
– általános gyermekgyógyászati
– kardiológiai
– immunológiai
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre