
Különleges interjút adott Orbán Viktor: nézd végig nálunk!
A miniszterelnök az Ultrahang riporterével ült le beszélgetni.
Egy tudományos „baleset” különös agyfunkcióra hívta fel a kutatók figyelmét. Ezzel közelebb kerültünk ahhoz, hogy mi zajlik le akkor, amikor egy ember meghal.
A Louisville-i Egyetem kutatócsoportja egy 87 éves epilepsziás beteg agyhullámainak vizsgálatára vállalkozott. Eközben azonban a férfi végzetes szívrohamot kapott, így mintegy véletlen készült felvétel a haldokló agyáról.
Kiderült, hogy a halál előtti és az azutáni 30 másodpercben is ugyanazokat a mintákat követték a páciens agyhullámai, mint amilyeneket az álmodozás vagy az emlékek felidézése vált ki. Az ilyen típusú agyi tevékenység azt sugallja, hogy az ember utolsó pillanataiban felidézheti az élete történéseit.
„Ez valójában teljesen véletlen volt, nem terveztük, hogy ezt a kísérletet elvégezzük, vagy ezeket a jeleket rögzítjük” – mondta dr. Zemmar idegsebész. Felmerülhet a kérdés, hogy ilyenkor tehát visszapillanthatunk a szívünknek kedves eseményekre? A szakértő szerint ezt lehetetlen megmondani. Ha filozofálnánk, azt mondhatnánk, hogy valószínűleg a jó dolgokra szeretnénk emlékezni, nem pedig a rosszakra, de minden ember számára más és más számít emlékezetesnek.
A halál során lepergő események további kutatást igényelnek, mivel a vizsgálat egyetlen betegre támaszkodik, akinek az esetében az epilepszia tovább bonyolítja a helyzetet.
A miniszterelnök az Ultrahang riporterével ült le beszélgetni.
Amit Baranyi Krisztina csinált az életveszélyes.
Bár kényelmesnek tűnhet nem túl előnyös.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélrePortfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.