
Az egyik legdögösebb budapesti közterület lett az Egyetem tér
Az V. kerület korszerű zöldprogramja példaértékű. Mutatjuk!
A különleges példány szokatlan helyen tűnt fel, ezzel még hihetetlenebbé téve a találkozást.
Ritka polipot sikerült megörökíteni a Nagy-korallzátonynál. A meglepően sekély vízben felbukkant példány a Tremoctopus nembe tartozik. Az egyedet takaró polip-nak nevezik, a kifejezés a kifejlett nőstények karjai közötti átlátszó szövetre utal.
A Jacinta Shackleton tengerbiológus által készített felvétel a Lady Elliot-sziget közelében készült. A szakértő először azt hitte, hogy egy hosszú uszonyú halat lát, de közelebbről szemlélve rájött, hogy egy takaró polippal van dolga. Ritkán látni ezeket az állatokat, a mostani találkozást pedig csak még különlegesebbé teszi, hogy a példány szokatlan helyen, sekély vízben bukkant fel.
A nőstények jóval nagyobbak a hímeknél, akár kétméteresre is megnőhetnek, míg a hímek 2,4 centinél is kisebbek. Az állatvilágban ez az egyik legnagyobb méretbeli különbség a nemek között. A takaró polipoknak különleges vadászati szokásaik vannak. A példányok képesek például a tintahalak mérgező karját leszakítani, hogy aztán azzal ejtsék el a zsákmányt.
Az V. kerület korszerű zöldprogramja példaértékű. Mutatjuk!
A tragédia kapcsán most megszólalt a gyilkos testvére.
A férfi is értetlenül áll a jelenség előtt.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre