A Pécsi Tudományegyetem kutatói egy olyan módszert fejlesztettek ki, amelynek segítségével számos, eddig nem használt vizsgálati módszerrel tanulmányozhatóvá válik a kórokozó.
A Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai Nemzeti Laboratóriumának és a RoLink Biotechnology Kft. kutatói saját fejlesztésű UV-kamrában, UV-C-fény segítségével inaktiválták a koronavírust, ezáltal szélesebb körben válik kutathatóvá a Covid–19 kórokozója – írja a Világgazdaság.
A vuhani és a delta-variánst is UV-C-fény segítségével inaktiválták: a kutatók meghatározták azt a besugárzási dózist, amely megszünteti a vírus fertőzőképességét úgy, hogy a vírus fehérjéit nem károsítja. Ez új lehetőségeket nyit a Covid-kutatásokban, hiszen általa számos, eddig nem használt vizsgálati módszerrel tanulmányozhatóvá válik a kórokozó.
Az inaktivált új típusú koronavírust többek között a vírusspecifikus antitestes és sejtes védelem kimutatásához használják fel a szakemberek, de ezek áttörést hozhatnak a vakcinahatékonysági vizsgálatokban is.
A kutatásokra a RoLink Biotechnology Kft. mintegy 130 millió forint támogatást nyert el.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre