Olimpiai bajnokok lepték el a Duna-partot

Az Olimpia Parkban felavatták a nyáron aranyérmet szerző bajnokok neveit viselő falakat. Az átadón a versenyzőkkel beszélgettünk.



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.10.21.
V. kerület Büszkeségeink!

A 2020-as tokiói nyári olimpia és paralimpia bajnokainak nevét örök időkig őrizni fogja az Olimpia Parkban frissen felavatott 2 fal, amelyre az aranyérmes sportolóink nevét vésték fel. Az ünnepélyes átadón jelen volt a a paralimpikonjaink színe-java, valamint az olimpiai aranyérmes birkózónk Lőrincz Tamás is. Az átadón beszédet mondott Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő és Szentgyörgyvölgyi Péter, az V. kerület polgármestere, valamint dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár is.

Fotó: Metropol/KB

Lőrincz Tamással a nyári olimpia egyik legszebb győzelmét elérő birkózóval beszélgettünk, aki 9 évvel ezelőtt már majdnem feljutott a dobogó legtetejére, így még nagyobb örömet okozott a szurkolóknak és a magyaroknak, amikor idén végre felérhetett a csúcsra.

„Nagyon boldog vagyok, hogy van egy ilyen park, ahol fent vannak a bajnokok nevei. Én most járok itt először, gyönyörű, biztos hogy visszafogok még térni a családommal ide” – mondta el lapunknak az aranyérmes sportoló, aki elárult részleteket arról is, hogy hogyan élte meg a győzelmet, és mi hiányzott az életéből évek óta.

„Ha egyszer abbahagyom a sportolást, nekem az lesz a furcsa. Amit én eltöltöttem a birkózásban évek, az vagyok én. Ez töltötte ki a mindennapjaimat, ez tett olyanná, amilyen vagyok. Ez nekem a normális, a korán kelés, a későn fekvés, az edzés” – számolt be elérzékenyülve a sportoló. – „Az elmúlt 5 év volt a legnehezebb. Sok félelem, és bizonytalanság, hogy nem rendezik meg az olimpiát. Én annyira vártam már, hogy szőnyegre léphessek, és versenyezhessek. Semmilyen körülmény nem érdekelt engem, csak hogy küzdhessek. Most ezután nem tudom mi fog engem motiválni. Ugye 9 évvel ezelőtt én már birkóztam olimpiai döntőt Londonban, ott nem sikerült nyernem, ez nagy hiányérzetet hagyott bennem. Még ha ezt egy megnyert ezüstéremnek is tekintettem, hiányzott belül nagyon ez az aranyérem”.

Fotó: Metropol/KB

Kiss Péter paralimpiai bajnok kajak-kenu sportolóval beszélgettünk, aki számára a szurkolók jelentették a legnagyobb motivációt.

„Örömteli érzések kavarognak benne, nagyszerű, hogy felkerülhettem én is a táblára. Betudtuk magunkat írni a sporttörténelembe, boldog vagyok, ha belegondolok, hogy bárki ki jön majd ide, látni fogja majd a nevünket a táblán, és elkezd majd motoszkálni benne valami” – mondta el a Metropolnak Péter, aki örül neki, hogy jó példát jelenthet az embereknek az önmegvalósításban.

„2019-ben jött az első nagy sikerem, amikor Szegeden megnyertem a világbajnokságot, az nagyon jó érzés volt, rengeteg szurkoló volt, sokan álltak mögöttem. Aztán jött a vírus, leült minden, nem voltak versenyek, megállt az élet. A paralimpia is kérdéses volt, hogy megtartják-e. Az edzés az életem, és így benne maradni az edzésben, nagyon nehéz volt. Szerettem volna kijutni a paralimpiára, sikerült is végül. Rengeteg helyről, kommentelőktől, barátoktól, ismerősöktől hallottam, hogy a példaképüknek hívtak, ez motivált a nehéz időszakban”.

Fotó: Metropol/KB

Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő is részt vett az ünnepélyes falátadáson, a Metropol számára pedig elárulta, hogy mit jelentenek számára a bajnokok, és hogy melyik sportot nézi a legszívesebben az olimpián. Emellett egy kulisszatitkot is megosztott lapunkkal a politikus, ugyanis kiderült, a kormányszóvivő is hosszú időn keresztül versenysportolt.

„Én hiszek abban, hogy mindenki más motivációként látja maga előtt ezeket a közöttünk járó csúcsteljesítményeket. A kemény munka végső soron mindig kifizetődik, ez az élsport üzenete” – árulta el lapunknak a politikus. – „Én az úszást nézem a legszívesebben az olimpiákon, hagyományosan jó eredményeink szoktak lenni, de a többi sportágat is megszoktam nézni, de ha választani kell egy kedvencet közülük, akkor ez lenne az. Nagyon izgalmas, hogy az elődöntők és a döntők külön vannak, több napon keresztül lehet izgulni. Én szertornáztam ovitól kezdve, a gimi végéig, nekem ez a sportom. Nincsen kedvenc sportolóm, szerencsére elég sok sportolóval megtudtam ismerkedni az elmúlt években, így nagyon sok bajnokkal találkoztam és mindannyiuk esetében azt tapasztaltam, hogy abszolút értem, hogy ez az ember miért vitte ilyen sokra. Mindenkiben benne volt az a plusz, hogy érzem, hogy erre születtek.”









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás