„Rájöttem, hogy saját történeteket kitalálni sokkal élvezetesebb” – így vált 25 évesen íróvá Farkas Andrea
Ki ne emlékezne az első szerelemre, a suli folyosóján lopott csókokra? Erről a csodálatos és egyben ijesztő érzésről mesél legújabb, Bejössz nekem, Rosszfiú című könyvében Farkas Andrea. A 25 éves lány horvát származású párjáért elhagyta Budapestet, két és fél éves kislányunkkal jelenleg Makarskán lakik.
Farkas Andrea négy évvel ezelőtt egy nyári munka miatt érkezett Horvátországba nyelvet tanulni, ekkor ismerte meg a párját, akivel azóta is együtt élnek. Általános iskolás kora óta imád olvasni, történeteket kitalálni, és azokat papírra vetni.
Átírva jobb volt
– Már kisiskolásként imádtam a könyveket és azok világát. Éjjel-nappal faltam az oldalakat, amikor viszont egy jelenet nem tetszett, akkor elképzeltem, én hogy alakítottam volna, aztán ezt szépen leírtam. Később rájöttem, hogy saját történeteket kitalálni sokkal élvezetesebb, így egy idő után már nem a mások által megálmodott szereplőkről fantáziáltam, hanem a sajátjaimról – magyarázta a Metropolnak Andrea, aki ugyanakkor több könyvvel a háta mögött sem nevezi magát írónak, hanem történetmesélőnek.
A szereplőkkel együtt az írót is megszeretik
Farkas Andrea ráadásul nagyon fiatal, még csak 25 éves, ezen pedig sokan csodálkoznak. – Nyilván van olyan, aki azért nem kezd bele a regényeimbe, mert tudja, hogy fiatal vagyok, és ugyan mi újat tudnék én írni? Tudom, hogy rengeteg tanulni valóm van az írás terén, és ezért nem lehetek elég hálás a kiadónak, hogy esélyt adott tavaly nyáron a megjelenésre. Az olvasóközönségem igazán vegyes, vannak középiskolás lányok, egyetemisták, fiatal anyukák, sőt, ötven felettiek is. Az, hogy én mennyi idős vagyok, náluk nem játszik szerepet, az olvasók a történetre kíváncsiak. Ha a szereplőkkel tudnak azonosulni és a szívükbe zárják őket, akkor lehet egy kicsit velük együtt engem is – fogalmazott Andrea.
Megosztani a gondokat
Utolsó könyve, a Bejössz nekem, Rosszfiú egy középiskolában játszódik. Főszereplője Réka, az érettségi előtt álló gimnazista. Az iskolaújság ügybuzgó munkatársa nehéz időket él át mostanában, mert eddigi legjobb barátai valamiért elpártolnak tőle. A szolid, „könyvmoly” lány leginkább láthatatlannak tartja magát, aki hiába szeretne feltűnni, vagy akár egy kicsit is hasonlítani az iskola celebjeihez. Ilyen figura Zádori Dénes is, a sulilap kiszemelt címlapembere, aki egyszerre vonzza és taszítja Rékát. Végül a lány kapja feladatul, hogy interjút készítsen az alfahím, vagány, beképzelt, botrányhős fiúval. Mindeközben konfliktusok, olykor tettlegességig fajuló viták sorozata zajlik a folyosókon, az ebédlőben és egy szülinapi bulin. Lesz-e végül békesség, újraépülhetnek-e a barátságok? Születhet-e szerelem tűz és víz között? Az írónő szerint minden középiskola más, a tinédzserkori problémák viszont helytől függetlenül hasonlóak. – Csak a saját középiskolai élményeimből tudok kiindulni, és sajnos a valós gimikben is vannak zaklatások, kirekesztések, klikkek. Nem ennyire elnagyolt határvonalakkal ugyan, de nem kell hozzá bekapcsolni a Netflixet, hogy halljunk ilyenekről. A regény teljes mértékben a fantáziám szüleménye, így persze olyan fordulatok is helyet kaptak, amik szerencsére nem mindennapiak, már-már filmszerű események – magyarázta a szerző.
1 villámkérdés
– Mit szeretne, hogyan reagáljon az olvasó, miután befejezte valamelyik könyvét?
– „Ezt a regényt sosem fogom elfelejteni!”