Ladák, Skodák, Trabantok, sátrak, kempingek és kempingszékek. Mindezek elengedhetetlen kellékei voltak a Kádár-korszakban egy balatoni nyaralásnak, ahol napjainkig imádnak a családok vakációzni.
Pokróccal letakart családi trabant vagy skoda, csíkos kempingszékek, mintás gumimatracok, színes óriás sátrak, konzervhegyek, elég csak megemlíteni ezt a pár dolgot, és az ember máris a Balaton partján érzi magát a Kádár-korszakban. Ugyanis a magyar tenger idegenforgalmi struktúráját éppen akkor kezdték kialakítani.
Már több mint hét évtizedes múltra tekint vissza a kempingezés története a Balaton partján, bár ez az üdülési forma mind a mai napig népszerű, amit az is bizonyít, hogy országszerte rengeteg kemping működik napjainkban is – írja az Origo.
A turisztikai fejlesztések első fontos állomása a Balaton esetében az M7-es autópálya kiépítése volt. Ezt követte az elképesztő mennyiségű hotel megépítése. Egyébként 1958-ban nyílt meg az első két ilyen létesítmény, Tihanyban a mostani Club Tihany területén és Balatonfüreden, amelyek egyben az ország első kempingjei is voltak.
A koronavírus-járvány ellenére tavaly sem zárt rossz évet a Balatontourist, hiszen 2020-ban több mint 600 ezer vendégéjszakát regisztrált a társaság, ennek 68 százalékát a magyar kempingezők adták. Sőt, napjainkban is fontosak a korszerűvé vált kempingek.
Íme néhány kép a Kádár-korszak ikonikus balatoni kempingzéseiről. Egyesek számára szívmelengető nosztalgia következik:
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre