Kiderült: ezért fertőződnek meg nehezebben a gyerekek, ha a szüleiket beoltották

Izraelben készítették el azt a tanulmányt, amely azt vizsgálta, hogy egy adott közösségben élő gyerekekre milyen hatással van, ha a felnőttek már megkapták az oltást. Meglepő eredmény született!



Megosztás
Szerző: Metropol
Létrehozva: 2021.04.10.
megfertőződött családok védelme

A felnőttek magas szintű átoltottsága még az abban a közösségben élő, nem beoltott gyerekeket is védi a koronavírustól. Tal Patalon és Roy Kishony, illetve munkatársai 223 izraeli közösség megbetegedési és átoltottsági arányát vizsgálták 2021 januárja és márciusa között.

Tavaly decemberben Izrael elindította a világ egyik leggyorsabb oltási rendszerét, amely mindössze 9 hét alatt elérte a lakosság 50 százalékát, de a védőoltást csak a 16 és a feletti lakosok kaphatták meg, így a gyerekek kimaradtak az ilyesfajta koronavírus elleni védekezésből. A vizsgált adatok viszont arra utalnak, hogy a felnőttek átoltottsága rájuk is hatással volt. A kutatók a 223 közösségben megvizsgálták egy 3 hetes időintervallumban a felnőttek beoltottsági arányát, majd 35 nappal később a közösség gyerekeinek a pozitív koronavírusos eredményeit.

A tanulmány elkészítői megállapították, hogy amikor az idősebbek megkapták a Pfizer-vakcinát, a 16 év alatti gyermekek fertőződési kockázata arányosan csökkent az oltott felnőttek százalékos arányával, de hangsúlyozzák, hogy eredményeiket befolyásolhatják a korábban fertőzött gyermekek, annak ellenére, hogy direkt alacsony fertőzési arányú közösségeket vizsgáltak.

 









Top hírek





Hírlevél-feliratkozás