Januárban a napi esetszám gyakran száz fölé emelkedett, de a szigorú intézkedéseknek köszönhetően most egy kicsit fellélegezhetnek.
Csaknem két hónapja először nem találtak új koronavírus-fertőzéses esetet Kína szárazföldi részén vasárnap - jelentette be a kínai nemzeti egészségügyi bizottság.
A Kína északi területeit érintő járványhullám tavaly március óta a legsúlyosabb volt az ország szárazföldi részén, januárban a napi esetszám gyakran száz fölé emelkedett. Szigorú helyi intézkedéseknek - egyebek mellett egyes területek lezárása, központi karantén és széles körű tesztelés - köszönhetően azonban februárra sikerült jelentően mérsékelni az új fertőzöttek számát.
Az érintett területeken a kedvező adatok tükrében csökkentik a készültségi fokozatot. A Pekinget körülvevő Hopej tartományban január 2-ika óta több mint 900 új Covid-19-es megbetegedést regisztráltak. A tartományban jelenleg kevesebb mint 200 pácienst kezelnek kórházban.
A tartomány székhelyén, Sicsiacsuangban, amelynek egyes kerületei az év eleji járványhullám gócainak számítottak, hétfőtől újraindulhatott a vasúti közlekedés. A város vezetése bejelentette: megkezdik a közúti és a légi közlekedés fokozatos helyreállítását.
A járvány által január közepe óta érintett északkelet-kínai Hejlungcsiang és Csilin tartományokban több mint 500 Covid-19-es beteg részesül még kórházi ellátásban.
A járványügyi intézkedések fókuszában jelenleg a kínai holdújév miatti, csütörtöktől kezdődő munkaszünet áll, hagyományosan ugyanis ebben az időszakban kínaiak százmilliói kelnek útra, hogy a szeretteik körében ünnepeljenek. Peking idén különböző módszerekkel igyekszik arra biztatni az embereket, hogy helyben töltsék az ünnepet. A tavaszünnep idejére megváltott repülő- és vonatjegyek árát külön díjazás nélkül térítik vissza mindazoknak, akik elállnak az utazástól, az ország több részén pedig a helyi kormányzatok mintegy ezer jüan (46 ezer forint) segélyt osztanak ki a helyben maradóknak.
A közlekedési minisztérium adatai szerint február 5-én, vagyis a holdújévi, 40 napon át tartó utazási csúcsidőnek számító időszak kilencedik napján a belföldi vasúti, közúti, légi és vízi közlekedésben 18,9 millió utas vett részt, 76,2 százalékkal kevesebb, mint a tavalyi csúcsidőszak azonos napján.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre