A 67 éves férfi már tavaly szeptemberben átesett a koronavírus-fertőzésen.
Nagy valószínűséggel Európában és Nagy-Britanniában már tavaly ősszel megjelenhetett a koronavírus.
Brian Stoodley 2019-es római vakációja kis híján tragédiába torkollott, mivel nem sokkal hazatérése után extrém magas lázzal és súlyos oxigénhiánnyal került kórházba. Az elképedt orvosok hetekig ápolták az addig soha nem tapasztalt tünetcsoportot produkáló, életveszélyes állapotba került férfit. A 67 éves férfi mostanra biztos benne, Kína eltitkolta a tényeket.
„Nem tudtam lélegezni, úgy éreztem, minden életenergiám elhagyott”- mesélte a The Sun-nak az első brit fertőzött.
Stoodley-nak bár végig meggyőződése volt, hogy koronavírusos lett Olaszországban, egészen idáig viszont senki nem akart neki hinni. Az legújabb tények fényében azonban úgy fest, nem a levegőbe beszélt. Ugyanis a milánói Nemzeti Rákkutató Intézet vizsgálatai, ahol nemrégiben számos, eredetileg rákkutatás céljából vett vérmintát vizsgáltak a kutatók Covid-19 szempontjából, arról tanúskodnak, hogy a pandémia valóban jelen volt Itáliában már 2019 szeptemberében is.
Az első brit Covid-19 fertőzés regisztrálása csak ez év januárjára tehető, azonban Stoodley, az első „angol beteg” addigra rég átesett a vírusfertőzésen, amit véleménye szerint is számos honfitársának átadhatott.
„Hónapok óta mondom, hogy tavaly egészen bizonyosan koronavírusos lettem, csak senki nem akart hinni nekem, mivel úgy tudták, a járvány csak decemberben tört ki, a kínai Wuhanban. Most azonban eléggé megnyugtattak az olaszországi kutatási eredmények, amelyek azt bizonyítják, hogy nekem volt igazam, és a Covid-19 döntött le a lábamról az itáliai utunk után” - mondta a férfi a lapnak.
Stoodley egyik lánya szintén bizonyos abban, hogy a vírus már tavaly jelen volt Nagy-Britanniában.
„Rengeteg embert ismerek, akik tavaly velünk egy időben lettek betegek. Tavaly karácsonykor a szomszédaink és a barátaink is nagyon hasonló tünetektől szenvedtek. Itt Dorsetben szerintem azért olyan alacsony a koronavírus- fertőzöttségi statisztika, mert mire a pandémia híre kipattant volna, a lakosok nagy része már túlesett a fertőzésen” - mondta Emma Stoodley.
Pekinget a járvány tényének eltusolásáért ez év szeptemberében kezdte el támadni az a brit nő, akinek egyik hozzátartozója már akkor áldozatául esett a koronavírusnak, amikor Kína még egy szót sem szólt a várható pandémiáról.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre