A fertőzöttek száma szinte minden nap csúcsot dönt, és egyre többen kerülnek karanténba, hogy otthon lábadozzanak. A veszélyhelyzet újbóli kihirdetésével érdemes előre felkészülni egy esetleges házi karanténra. A Metropol utánajárt, mit érdemes beszerezni, és milyen óvintézkedéseket kell megtennünk, ha megfertőződünk.
A boltokban nem lesz áruhiány, úgyhogy nem kell kétségbeesett felvásárlásba kezdenünk - az persze sose baj, ha van otthon két hétre elég tartós élelmiszer.
A Metropolnak Dr. Bense Tamás családorvos mondta el, milyen vitaminokat és nyomelemeket érdemes előre beszerezni. De mindegyik segíthet a megelőzésben is. – Minden vitamin rendkívül fontos, de a C-vitamin és D-vitamin, a nyomelemek közül pedig a cink és a szelén elmaradhatatlan. Ezeket akár jó előre érdemes beszerezni a patikából. Az adagolásukról azonban mindenképpen egyeztessünk a családorvossal. Miután átestünk a betegségen rendkívül fontos, hogy folyamatosan szedjünk olyan multivitamint, amit előzőleg megbeszéltünk a háziorvossal. A koronavírus lefolyása után ugyanis még akár négy-hat hétig levertek, fáradékonyak lehetünk. Ahhoz pedig, hogy visszanyerjük, az erőnket fontos a rendszeres vitaminpótlás.
A legnagyobb veszélyben a második hullám alatt is az idősek és krónikus betegek vannak. Számukra a legokosabb, ha minél kevesebb emberrel érintkeznek és fokozottan ügyelnek a szabályok betartására. A járvány azonban senkit nem kímél, az egészséges fiatal szervezeteket is ledöntheti a lábáról, ám számukra a legtöbb esetben elég, ha házikaranténba vonulnak és megvárják míg tüneteik enyhülnek.
Dr. Bense Tamás elmondta, ha úgy véljük, hogy koronavírus-fertőzöttek vagyunk, vagy már tudjuk, hogy elkaptuk a betegséget és a tünetek súlyosbodnak, telefonon hívjuk a háziorvost. – Sokan vannak, akiknek a tünetei nem olyan súlyosak, hogy kórházi ápolásra szoruljanak. Nekik viszont fokozottan figyelni kell saját egészségi állapotukat, és ha romlást éreznek, azonnal hívják a háziorvost – mondta a családorvos.
C-Vitamin:
D-Vitamin:
A cink és a szelén is segítik a sejtek ellenállóképességének növelését, ami a koronavírus fertőzés előtt, alatt és után is nagyon fontos - mondta Bense Tamás, aki hangsúlyozta, mielőtt elkezdjük szedni ezeket, egyeztessünk a családorovossal. – Szelént és a cinket főként a tengeri állatok húsa, a teljes kiőrlésű gabonafélék és hüvelyesek, a tejtermékek. Fontos, hogy mindkettőt csak orvosi utasításra vagy a családorvos engedélyével kezdjük el szedni.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre