A színész-műsorvezető Geszti Péternek vallotta be, hogy valójában miért nehéz számára a Szomszédokról beszélni.
Ábel Anita volt a legutóbbi Adom a napom című műsor vendége, melynek részeként egy napig nyomon követhettük a 49 éves színésznő egy napját, majd jött a szokásos, műsor végi interjú.
A beszélgetés során a műsorvezető kifejtette Geszti Péternek, hogy már sokszor és sok helyen beszélt a Szomszédokról, mire Geszti azt felelte, hogy akkor most olyat mondjon el neki, amit eddig még másnak nem tett meg. Ábel Anita ekkor döntött úgy, hogy végre kifejti, miért vannak negatív érzelmei is a szériával kapcsolatban.
Valahogy az emberek nem gondolnak abba bele, hogy én ott gyerek voltam. 12 évesen egyszer csak rád szakadt egy olyan fajta – népszerűség? azt nem tudom – egy olyan fajta ismertség, amiben megszűntél te létezni. Nem voltál te
– kezdte, majd így folytatta:
Más néven szólítottak, azt hitték, hogy te ott Magenheimék lánya vagy. És hiába dörömböltél te belülről, hogy de kérem szépen, nekem van egy apukám, van egy anyukám, én Ábel Anita vagyok, erre senki nem volt kíváncsi. Hiszen abban az időben egy tévécsatorna volt, tehát ezt a sorozatot 5-6 millió ember nézte, ami ma felfoghatatlan szám, a televíziózásban főleg. Egyszerűen megszűnt Ábel Anita létezni, ami ellen én nagyon harcoltam. Én nem akartam azonosulni, mert ez egy szerep volt. Én odamentem kéthetente forgatni, forgattam 3-4 napot, de nekem volt egy civil életem.
A színésznő ezt követően azt is kifejtette, hogy mindvégig arra törekedet, hogy normális életet éljen, így például magánórák helyett rendes, nappali tagozatra járt iskolába. Ábel Anita szerint nagyon fontos neki, hogy az őrület közepette ne veszítse el a talajt a lába alól, azt akarta, hogy ugyanolyan kamaszkora legyen.
Végezetül pedig elmondta:
A sorozatba nagyon sok olyan dolog belekerült, ami velem történt, aztán egy idő után én már semmit nem meséltem el, mert nem akartam még ennyi párhuzamot sem. Nem volt annyira funny ezt megélni gyerekként. Ettől függetlenül rengeteg jó emlékem van: amikor a Juci néni mellett ülök a székben és meséli a régi színésztörténeteit, ezek a mai napig itt vannak bennem. Vagy Máriáss Józsi bácsi meséli a színésztörténeteit, vagy hogy a Kulka Janival egy nagyon jó barátság alakult ki köztünk – ezek mind nekem megmaradtak. De volt egy olyan része, amire én nem szívesen emlékszem. Én nem is szívesen nézem vissza ezt a sorozatot, mert pontosan tudom, hogy milyen korszakaim voltak, éppen milyen lelkiállapotban voltam, és valahol ezt a szüleim sem kezelték jól.
Nem akar lemaradni a Metropol cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi hetente három alkalommal elküldjük Önnek a legjobb írásokat!
Feliratkozom a hírlevélre